tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020

Czym charakteryzują się materace z pianki termoelastycznej?

Materiał partnera:

Pianka termoelastyczna, pierwotnie zaprojektowana na potrzeby NASA, bardzo dobrze odnalazła się w świecie materacy. Rozwiązania wykonane z pianki memory zapewniają bowiem nie tylko wysokie poczucie komfortu, a także doskonałe podparcie dla kręgosłupa.

Czym charakteryzują się materace z pianki termoelastycznej?


Materac, który w inteligentny sposób dostosowuje się do krzywizn ciałaMaterac z pianki termoelastycznej, zwanej również pianką z pamięcią kształtu, jest technicznie najbardziej zaawansowaną formą rozwiązań piankowych. Innowacyjna pianka reaguje bowiem nie tylko na nacisk (jak dzieje się to w przypadku pianek poliuretanowych i wysokoelastycznych), ale także na temperaturę ciała, dzięki czemu precyzyjnie ugina się pod sylwetką użytkownika.

Ze względu na swoje właściwości, materiał piankowy idealnie dopasowuje się do naturalnych kształtów kręgosłupa, równomiernie rozkładając ciężar ciała i amortyzując najbardziej newralgiczne partie (ramiona i biodra, które są szczególnie narażone na nacisk w bocznej pozycji snu). Co jednak ważne, pianka memory jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu nie ulega trwałemu odkształceniu, lecz szybko wraca do swojego stanu wyjściowego.

Dokładny opis mechaniki działania materiału termoelastycznego znajdziesz w tekście „Czym jest materac termoelastyczny? Zalety materacy z pianki visco/memory”.

Potwierdzone działanie ortopedyczneMaterace wypełnione pianką termoelastyczną mają działanie prozdrowotne. Dzięki temu, że tkanina idealnie odwzorowuje krzywizny kręgosłupa, materac zapewnia solidne wsparcie dla pleców. Podpora i komfort są tutaj doskonale zbalansowane - ciało nie „tonie” na powierzchni materaca, ale jest dobrze podparte, co sprzyja nocnej regeneracji organizmu.

Regularne użytkowanie materaca termoelastycznego przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych kości, mięśni i stawów, dlatego po modele tego typu chętnie sięgają osoby ze schorzeniami kręgosłupa i problemami natury ortopedycznej. W trosce o zdrowie zalecamy wybrać materace termoelastyczne o statusie produktu medycznego takie jak Hilding Rumba i Salsa, które spełniają najwyższe standardy pod kątem jakości i bezpieczeństwa.

Przeczytaj również o innych sposobach zapobiegania bólom pleców: https://www.zdrowykregoslup.pl/budowa-kregoslupa-podstawowe-informacje/.

Wysoka higiena snuPianka typu memory cechuje się dobrą wentylacją. Perforowana powierzchnia materiału umożliwia swobodny obieg powietrza we wnętrzu materaca, a tym samym bieżące odprowadzanie wilgoci i ciepła. W efekcie, w wypełnieniu nie gromadzą się drobnoustroje, roztocza i grzyby, co gwarantuje czyste i suche warunki snu.

Materac piankowy, który oddycha dobrze sprawdzi się zarówno w sypialniach regularnych konsumentów, jak i najbardziej wrażliwych użytkowników (dzieci, alergików i astmatyków).

materac-ktory-w-inteligentny-sposob-dostosowuje-sie-do-krzywizn-ciala


Aksamitne odczucie miękkościMaterace termoelastyczne są bardzo przyjemne w dotyku, dlatego zapewniają wysoki komfort wypoczynku zwłaszcza dla osób, które cenią wrażenie subtelnego otulenia przez piankę. Odczucie miękkości może być dodatkowo zwiększone przez odpowiednie pokrowce, np. jedwabisty Elips lub delikatny Velvet, w które zostały wyposażone modele Hilding Rumba i Salsa.

Ta charakterystyka pianki sprawia, że jest ona chętnie stosowana nie tylko w materacach stricte piankowych, ale również jako wierzchnia warstwa w stosunkowo twardych modelach sprężynowych jak Hilding Macarena czy rozwiązaniach hybrydowych np. Hilding Electro. Połączenie mechanizmu kieszeniowego i mięciutkiej pianki pozwoliło stworzyć materace, które łączą w sobie zalety obu modeli - tradycyjną sprężystość i przytulne uczucie zapadania się na powierzchni sprzętu. Po więcej informacji na temat rewolucyjnej hybrydy odsyłamy do tekstu „Materac hybrydowy - co wyróżnia te materace? Jak wybrać materac hybrydowy?”.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku o wszechstronnej ofercie. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.