tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2020
  • 17 czerwca 2020

Na przejście wejdź bez słuchawek i smartfona. Tychy ostrzegają pieszych

Tychy dołączają do miast ostrzegających przed niebezpiecznym zjawiskiem zwanym "Smartfonowe zombie". Przed przejściami dla pieszych zostały wymalowane specjalne znaki.

"Smartfonowe zombie" - Tychy ostrzegają przez groźnym zjawiskiem - 2.06.2020 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Oznakowanie ostrzegające przed wchodzeniem na przejście dla pieszych ze słuchawkami w uszach i smartfonem w ręku pojawiło się na ul. Edukacji przy skrzyżowaniu z ul. Elfów oraz na ul. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Tołstoja, na al. Niepodległości przy Urzędzie Miasta i na al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Uczniowską.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że przedmiotowe oznakowanie powstało po interpelacji radnej Anity Skapczyk oraz na wniosek Komisji Gospodarki Przestrzennej i Infrastruktury. - Znaki mają na celu zwrócenie uwagi pieszego (szczególnie młodzieży słuchającej muzyki i zapatrzonej w telefony), że zbliżają się do przejścia dla pieszych, na którym trzeba zachować szczególną ostrożność. W chwili obecnej będziemy obserwować zachowanie pieszych oraz statystyki zdarzeń z ich udziałem - informuje Piotr Tarach, główny inżynier ruchu w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.