Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 czerwca 2020
  • 2 czerwca 2020

FCA nie wznowiło produkcji. Powodem brak zbytu na samochody

Potwierdziły się wcześniejsze pogłoski o tym, że w FCA Poland nie dojdzie do wznowienia produkcji z dniem 1 czerwca. Poinformowała o tym Komisja Zakładowa WZZ "Sierpień 80" tyskiego zakładu. Na razie wiadomo, że przestój potrwa do 7 czerwca.

- W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z dyrekcją w sprawie aktualnej sytuacji w naszym zakładzie. Niestety potwierdziło się to iż od 1 czerwca nadal nie będzie produkcji w zakładzie ze względu na brak zbytu na samochody - poinformowali w piątek, 29 maja związkowcy.

Dyrekcja zaproponowała również pracownikom obniżenie o następne dwa dni czasu pracy. 5 czerwca byłby płatny jak dotychczas 80%. Jeśli nadal zakład musiałby skorzystać z postoju to pracownicy otrzymają wtedy wynagrodzenie na poziomie 80%.

- Ważnym aspektem tego wszystkiego jest to, aby utrzymać zatrudnienie i abyśmy nie musieli zasiąść do rozmów o zwolnieniach grupowych. Na dzień dzisiejszy jest taka wola ze strony dyrekcji jak i związków. Sytuacja jest coraz gorsza i trzeba szukać rozwiązań koniecznych a czasem niebędących zbyt popularnych i nie każdemu się to może podobać - dodają członkowie Komisji Zakładowej WZZ "Sierpień '80".

- Chcemy, aby nasza załoga mogła wrócić do pracy po ustaniu pandemii lecz nikt nie jest pewny tego kiedy możliwy będzie taki powrót bo sytuacja jest cały czas rozwojowa. Miejmy nadzieje że niedługo spotkamy się na halach produkcyjnych - czytamy w komunikacie związkowców.

W poniedziałek, 1 czerwca dyrekcja FCA Poland wydała komunikat dotyczący dalszego postoju w tyskim zakładzie w dniach 1-7 czerwca. Te dni są dniami przestoju ekonomicznego, na takich samych warunkach jak dotychczas. Zatrudnionym nie świadczącym pracy zostanie udzielony zaległy urlop wypoczynkowy, urlop bieżący, bądź tzw. postojowe.

Na mocy porozumienia z organizacjami związkowymi, pracownicy zatrudnieni w służbach centralnych, dyrekcji handlowej oraz na stanowiskach nierobotniczych, objęci są obniżonym wymiarem czasu pracy o 20%. W dniach zawieszenia działalności produkcyjnej pracował będzie wyłącznie niezbędny personel.

ar, mp / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.