tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020

Infrastruktura drogowa w Wilkowyjach wymaga poprawy

Tychy mienią się nowoczesnym, zadbanym miastem. Jednak mieszkańcy niektórych rejonów mają nieco inne zdanie. Na przykład w dzielnicy Wilkowyje stan dróg i chodników wymaga pilnej interwencji.

Infrastruktura drogowa w Wilkowyjach wymaga poprawy
Infrastruktura drogowa w Wilkowyjach wymaga poprawy · fot. interpelacja radnych


O przeprowadzenie przeglądu infrastruktury drogowej (ulic i chodników) oraz o przeprowadzenie najpilniejszych napraw i remontów w dzielnicy Wilkowyje, na prośbę mieszkańców tego rejonu miasta zaapelowała grupa tyskich radnych. Aleksandra Wysocka-Siembiga, Anita Skapczyk, Jarosław Hajduk oraz Andrzej Kściuczyk poprosili także władze miasta o informacje, czy istnieje harmonogram prac remontowo-naprawczych na tym terenie.

- Uchodzimy za nowoczesne, piękne miasto, jednak nie wszędzie jest nowocześnie - stwierdzili przedstawiciele tyszan, przekazując włodarzom zdjęcie jednej z ulic i chodnika, po którym osobom starszym, czy też rodzicom z dziecięcym wózkiem, byłoby trudno przejść.

Tyscy urzędnicy tymczasem podkreślają, że Miejski Zarząd Ulic i Mostów w ostatnich latach przeprowadził w dzielnicy Wilkowyje kompleksowe przebudowy ul. Obywatelskiej i ul. Granicznej oraz remont chodnika przy ul. Wałowej.

- W ramach budowy Inteligentnych Systemów Transportu przebudowane zostaną w latach 2020-2021 skrzyżowania ul. Mikołowskiej z ulicami Wierzbową, Dojazdową, Obywatelską i Wałową. Prace remontowe muszą być skoordynowane z inwestycją. Dlatego dopiero po wykonaniu wszystkich przewidzianych w ITS przebudów skrzyżowań, MZUiM będzie etapami remontował pozostałe odcinki ul. Mikołowskiej oraz ulic bocznych w tym remont chodnika ul. Dojazdowej - poinformował Wojciech Łyko, zastępca dyrektora ds. techniczno-administracyjnych Urzędu Miasta w Tychach.

Jak dodał, do końca czerwca inspektorzy zarządu dokonają przeglądu infrastruktury drogowej w dzielnicy Wilkowyje i określą zakres najpilniejszych napraw.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.