Wiadomości

  • 30 maja 2020
  • 1 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1678

Od 19 czerwca kibice powrócą na stadiony piłkarskie

Po przerwie związanej z epidemią spowodowaną COVID-19 piłkarze PKO Ekstraklasy oraz I i II ligi wracają w ten weekend na boisko. Wznowienie rozgrywek to pierwszy krok w powrocie do sportowej normalności. Kolejny - czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców - już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Co ważne - wszystko odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Aby zadbać o bezpieczeństwo związane z COVID-19, wprowadzone zostaną specjalne zasady dotyczące zakupu biletów, odpowiedniego zajmowania miejsc oraz wymogów epidemicznych. Nowe zasady związane z powrotem kibiców na stadiony zostaną wypracowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

mateusz morawiecki, premier, pzpn
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej · fot. KPRM


- Sport jest potrzebny nam wszystkim - dla zdrowia i hartu ducha. Ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk oraz prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.

Pomoc państwa dla klubów sportowych

Szef rządu podkreślił, że w trudnym czasie związanym z COVID-19 państwo polskie nie zostawiło klubów sportowych samymi sobie. Wiele z klubów skorzystało z pomocy Tarczy Finansowej. Otrzymały one ponad 25 mln zł - powiedział Mateusz Morawiecki. Co ważne, przy klubach sportowych pozostali także sponsorzy - spółki Skarbu Państwa.

Odmrażanie trybun

Jak będzie wyglądało odmrażanie trybun piłkarskich w praktyce?
  • Od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach piłkarskich.
  • Fani futbolu będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak żeby nie dochodziło do grupowania się.
  • Stosowane będą odpowiednie zasady dotyczące dezynfekcji, zakupu biletów oraz dochodzenia kibiców do stadionu.


Pierwszy mecz PKO Ekstraklasy - jeszcze bez udziału kibiców na trybunach - rozpocznie się 29 maja o godz. 18.00 we Wrocławiu.

mp / tychy.info

źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj