Wiadomości

  • 30 maja 2020
  • wyświetleń: 1740

Szpital Megrez otrzymał od WOŚP mobilny zestaw USG

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stale pamięta o Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez. Placówka otrzymała właśnie najnowszą technologię - dwugłowicowy, ultramobilny zestaw USG Philips Lumify.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez otrzymał od WOŚP nowoczesny sprzęt do USG - 28.05.2020 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


W skład zestawu wchodzą głowice convex i głowica sektorowa kardiologiczna wielkości maszynki do golenia. Do tego cieniutki, niewielki tablet, na którym natychmiast odczytuje się obraz badania.

Sprzęt może mieć zastosowanie w szpitalnych izbach przyjęć, na oddziałach zakaźnych, bezpośrednio przy łóżkach pacjentów, ograniczając tym samym konieczność transportowania ich do pracowni USG. Dodatkowo dostarczone zestawy posiadają funkcję Reacts, która pozwala na zdalne konsultacje z wykorzystaniem internetu i przekazu wideo.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o./Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.