Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • wyświetleń: 2042

Szpital Megrez otrzymał dary od Polskiego Czerwonego Krzyża

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez, który na czas epidemii został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, otrzymał od Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. Przekazano 315 przyłbic, 7950 maseczek, 55 płynów dezynfekcyjnych oraz 13 700 sztuk rękawiczek. Dary te dostarczyły firmy oraz Zakład Karny z Wołowa.

megrez
Szpital Megrez otrzymał środki ochronne od Polskiego Czerwonego Krzyża - 28.05.2020 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Od początku pandemii koronawirusa w Polsce, członkowie i wolontariusze Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK aktywnie włączają się do pomocy osobom i instytucjom poszkodowanym w wyniku epidemii.

- Pomoc ta nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie naszych wspaniałych darczyńców, takich jak: Aviva, Cirle K, Wedel, Procter&Gamble, którzy przekazali PCK wiele różnych artykułów zarówno sanitarnych jak i spożywczych - podkreśla dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, Bogdan Ogrocki. - Do akcji dołączyła także firma Amazon, które zakupiła, a następnie przekazała śląskiemu oddziałowi PCK środki ochrony takie jak: przyłbice, maseczki, płyn do dezynfekcji oraz rękawiczki. Z kolei Zakład Karny z Wołowa przekazał za naszym pośrednictwem maseczki ochronne, które osadzeni uszyli dla personelu szpitala. Wymienione dary zostały przekazane placówkom opiekuńczym oraz szpitalom jednoimiennym na terenie woj. śląskiego. Stąd nasza wizyta między innymi w Tychach.

- W takim szpitalu, jak nasz, środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych nigdy nie zbywa - mówiła prezes szpitala, Mariola Szulc, dziękując za dostarczone artykuły - Codziennie zużywamy ich duże ilości, by móc skutecznie chronić personel szpitala i nieść pomoc pacjentom. Państwa wsparcie wiele dla nas znaczy i bardzo za nie dziękujemy.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj