Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 maja 2020

Tyszanka napisała książkę dla dzieci. Można wesprzeć hospicjum

Tyszanka Wioleta Piróg wraz z mężem wychowuje córeczkę Oliwkę z rzadką chorobą genetyczną. Postanowiła napisać książkę dla dzieci pt. "Wyjątkowy smok Płomyczek'' na temat niepełnosprawności, której pierwszy nakład przekazała częstochowskiemu hospicjum. Bajkę można zakupić w formie cegiełki na rzecz instytucji lub licytując ją w serwisie Allegro w ramach akcji "Polowanie na smoka".

Tyszanka napisała książkę dla dzieci "Wyjątkowy smok Płomyczek" - 05.2020 · fot. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej


Bajka w uniwersalny i przystępny dla dzieci sposób uczy, czym jest niepełnosprawność i jak ją przezwyciężać. Autorka napisała tę książkę z podwójnej potrzeby serca. Po pierwsze wzorem Płomyczka jest jej córeczka, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną i sama korzystała kiedyś z opieki hospicyjnej. Po drugie - aby pomagać. Pierwszy nakład swojej książki pani Wioleta przekazała do częstochowskiego hospicjum.

Wyjątkowy smok płomyczek
Ilustracje do książki wykonał Jasiek Cieślak · fot. materiały promocyjne / Allegro Charytatywni


Bajkę można nabyć w formie cegiełki o wartości 50 zł w placówce - na miejscu (Częstochowa, ul. Krakowska 45a) lub dzwoniąc pod numer telefonu 502 025 442. Egzemplarz z autografem autorki można także zdobyć na licytacji Charytatywni Allegro. Zgromadzone środki w całości zostaną przekazane na rzecz opieki nad małymi pacjentami Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej oraz realizację celów statutowych placówki.

Więcej o akcji "Polowanie na smoka", w ramach której powstała publikacja, można znaleźć na stronie www.facebook.com/polowanienasmoka/

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.