Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 4586

[FOTO] Osobówka zderzyła się z ciężarówką. Pasażer w ciężkim stanie

We wtorek, 26 maja około godziny 14.25 w rejonie skrzyżowania ulic Turyńskiej (DK 44) i Samochodowej doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciągnika siodłowego z naczepą. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy, zespół PRM oraz patrole policji z KMP Tychy i KPP Bieruń, a także śmigłowiec LPR - Ratownik 4.

Zderzenie osobówki z ciężarówką na skrzyżowaniu Turyńskiej i Samochodowej - 26.05.2020 · fot. 112Tychy


Jak wynika ze wstępnych ustaleń 32-letni kierujący samochodem ciężarowym marki DAF jadący ul. Turyńską w kierunku Bierunia chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Samochodową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki VOLVO, który jechał ul. Turyńską w kierunku Tychów. 24-letni kierowca VOLVO próbując uniknąć zderzenia z ciężarówką odbił pojazdem w prawą stronę i najechał na inny pojazd ciężarowy marki IVECO, który był ustawiony na wyjeździe z ul. Samochodowej na ul. Turyńską w stronę Tychów.

34-letni pasażer VOLVO w stanie ciężkim oraz 28-letni kierowca samochodu ciężarowego marki IVECO zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetką Pogotowia Ratunkowego.

Zderzenie osobówki z ciężarówką na skrzyżowaniu Turyńskiej i Samochodowej - 26.05.2020
Zderzenie osobówki z ciężarówką na skrzyżowaniu Turyńskiej i Samochodowej - 26.05.2020 · fot. 112Tychy


Decyzją obecnej na miejscu Prokurator, 32-letniemu kierowcy ciężarówki DAF zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochody VOLVO oraz ciężarowy DAF zostały zabezpieczone. Kierowca VOLVO oraz ciągnika DAF byli trzeźwi.

Tyscy policjanci pod nadzorem tyskiej prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze oraz o jazdę zgodą z przepisami, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania co do pozostałych uczestników ruchu drogowego.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.