Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • 31 maja 2020
  • wyświetleń: 5431

Badania na obecność przeciwciał COVID-19 wśród mieszkańców?

Wniosek w sprawie przeprowadzenia badań przesiewowych dla mieszkańców miasta na przeciwciała COVID-19 złożyli do prezydenta miasta radni PiS. W ich opinii mają one zapewnić tyszanom poczucie bezpieczeństwa.

Jak argumentują autorzy wniosku, badania przeprowadzono między innymi w Krakowie. Nad takim rozwiązaniem zastanawiają się też Katowice.

- Z początkiem tego roku wielu mieszkańców, w tym dzieci, przechodziło infekcje dróg oddechowych. Infekcjom tym towarzyszyła wysoka gorączka. Przeprowadzenie badań przesiewowych na wybranej grupie tyszan, według przyjętego klucza, pozwoli na pozyskanie wiedzy co do realnego przechorowania infekcji wywołanej wirusem SARS-CoV-2 - argumentują przedstawiciele mieszkańców w Radzie Miasta. Badania w ich opinii zapewnią poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Wśród radnych, którzy zaapelowali w tej sprawie do prezydenta miasta byli: Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Andrzej Kściuczyk oraz Jarosław Hajduk. Czekamy na decyzję władz.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj