Wiadomości

  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 866

Wirtualne biura - rosnąca popularność w czasach pracy zdalnej. Czym są i jak działają?

Materiał partnera:

Nowe sytuacje losowe generują nowe możliwości oraz otwierają inne perspektywy. Epidemia koronawirusa zmusiła większość przedsiębiorców do przemodelowania sposobu wykonywania zawodowych obowiązków. Praca w budynkach biurowych została zastąpiona modelem pracy w trybie home office. Aby ułatwić sobie oraz pracownikom wykonywanie zadań, warto zainteresować się nowymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Jednym z nich jest coraz bardziej popularna usługa wirtualnego biura - w tym artykule szczegółowo wyjaśnimy ten biznesowy temat.

Wirtualne biura - rosnąca popularność w czasach pracy zdalnej. Czym są i jak działają?


Biuro wirtualne - wizerunkowe wsparcie Twojego biznesuWirtualne biuro to doskonały pomysł dla osób, które wykonują pracę zdalną - przede wszystkim freelancerów, startupów oraz małych lub początkujących biznesów. Wiele przedsiębiorców decyduje się na tę usługę z przyczyn wizerunkowych. Adres pod którym została zarejestrowana siedziba firmy zawsze będzie lepiej się prezentować, jeśli nie odnosi się do miejsca zamieszkania, a do lokalizacji typu centrum biznesowe lub park technologiczny. Planując przygotowanie materiałów reklamowych (ulotki, wizytówki) z adresem korespondencyjnym firmy, warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Za dodatkową opłatą możemy również otrzymać dostęp do sal konferencyjnych w biurowcu. Organizacja spotkań biznesowych w odpowiedniej przestrzeni, która wspiera profesjonalny wizerunek pracowników i firmy jest znaczącą kwestią w budowie silnej marki.

Jak działa wirtualne biuro?Wynajmowanie wirtualnego biura daje możliwość rejestracji firmy oraz kierowania korespondencji pod jego adres. Jako właściciel firmy mamy dostęp do odbioru i przechowywania korespondencji oraz odbioru jej osobiście. Co ważne, o każdym nadejściu przesyłki czy listu jesteśmy informowani na bieżąco drogą mailową przez pracowników wirtualnego biura. W usłudze pakietu znajduje się również zazwyczaj prowadzenie dziennika korespondencji. W bardziej rozbudowanych pakietach można znaleźć opcję z dostępem do stacjonarnego biura na określony czas w każdym miesiącu. Ponadto, osoby, które zdecydowały się wykupić usługę wirtualnego biura, często otrzymują korzystną zniżkę na wynajem sal konferencyjnych i organizowaniu w nich szkoleń, warsztatów i spotkań.

Jak Twoja firma skorzysta na usłudze wirtualnego biura?Korzystanie z usługi wirtualnego biura pozwala na znaczące zredukowanie kosztów związanych z prowadzeniem firmy. W ten sposób można uniknąć konieczności opłacania wynajmowanego biura oraz rachunków za wodę, prąd, czy gaz. Ponadto, nie trzeba naruszać budżetu firmy z powodu zatrudniania dodatkowych pracowników lub wyposażania pomieszczeń o niezbędne meble, sprzęty i materiały biurowe. Właśnie z tych powodów coraz więcej małych i początkujących firm decyduje się na skorzystanie z wirtualnego biura, które pomaga w zaoszczędzeniu funduszy tak ważnych i potrzebnych do ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa.

Nie da się przecenić pierwszego wrażenia, które wywołuje nasza firma w oczach Klienta. Biuro wirtualne zapewni właściwą wizytówkę naszej firmy. Odpowiedni adres do korespondencji, czy siedziba w nowoczesnym biurowcu z elegancką recepcją i przestronną salą konferencyjną z pewnością zapunktują w przyszłości. Natomiast możliwość sporadycznej pracy w biurze oraz brak stresu przed biznesowymi spotkaniami na domowej kanapie z przeszkadzającymi domownikami albo sąsiadami za ścianą na pewno pozytywnie odbije się na efektywności naszej pracy.