Wiadomości

  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 3856

Mężczyzna spadł z drabiny na stojącą obok kobietę. Interweniował LPR

W piątek, 22 maja około godziny 14:20 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku na terenie jednej z posesji przy ulicy Sublańskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowane zostały dwie starsze osoby.

Nieszczęśliwy wypadek na posesji przy ul. Sublańskiej - 22.05.2020 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały: patrol policji, zastępy JRG Tychy oraz ze względu na brak wolnego naziemnego zespołu ratownictwa medycznego - śmigłowiec LPR - Ratownik 4. Po przybyciu na miejsce strażacy wraz z policjantami przystąpili do udzielania poszkodowanym pomocy. Śmigłowiec LPR-u wylądował około 200m od zdarzenia na ul. Harcerskiej - ruch na czas jego interwencji został całkowicie wstrzymany.

W wyniku nieszczęśliwego wypadku poszkodowane zostały dwie osoby (kobieta i mężczyzna) w wieku około 75 lat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł na drabinę (celem wykonania jakichś prac) i wraz z nią upadł na stojąca w jej pobliżu kobietę. Kobieta z urazem barku i głowy została przetransportowana do szpitala w Katowicach Ochojcu. Działania służb na miejscu trwały około godziny.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.