Wiadomości

  • 24 maja 2020
  • wyświetleń: 1868

Na Śląsku w niedzielę 185 nowych zakażeń. 2 kolejne zgony

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 185 nowych przypadkach koronawirusa w regionie. W szpitalu w Tychach zmarł pacjent z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Stan na godzinę 18.00Śląski Urząd Wojewódzki informuje o 24 kolejnych zakażeniach i wyleczonych.

Zakażenie Covid-19 wykryto u 6 mieszkańców Katowic (najstarszy 66, najmłodszy 26 lat), 2 mieszkanek Rybnika (starsza i w średnim wieku), 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (2 młodych mężczyzn i kobieta), mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w sile wieku, starsza mieszkanka Zabrza, 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 89, najmłodszy 26 lat), starsza mieszkanka Bielska-Białej, dziecko z Gliwic, mieszkanka powiatu żywieckiego w sile wieku, mieszkanka Sosnowca w sile wieku.

50 kolejnych mieszkańców wygrało walkę z koronawirusem. 9 spośród nich leczyło się w szpitalu pod opieką lekarzy chorób zakaźnych, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najmłodszy wyleczony ma 21 lat i mieszka w Katowicach, najstarszy ma 94 lata - to mieszkanka Częstochowy. Obecnie mamy 1394 osoby wyleczone z koronawirusa w województwie śląskim.

Stan na godzinę 14.00Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej - stan na dzień 24.05.2020 roku, godzina 14.00:

24.05 bielsko


Oczekujemy na dane z tyskiego sanepidu.

Stan na godzinę 10.00WSSE w Katowicach poinformowało o 2 zgonach w woj. śląskim. W szpitalu w Tychach zmarł 82-letni mężczyzna z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. W szpitalu w Cieszynie zmarła 49-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach podał natomiast, że zakażenie koronawirusem potwierdziły badania genetyczne u kolejnych mieszkańców województwa: 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (dziecko, kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (dziecko i starsza kobieta), 9 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 3, najstarszy 66 lat), 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy 5, najstarszy 44 lata), 7 mieszkańców Rybnika (najstarszy 75, najmłodszy 25 lat), 15 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 74, najmłodszy kilka dni), 7 mieszkańców Tarnowskich Gór (najmłodszy rok, najstarszy 46 lat), 15 mieszkańców Bytomia (najstarszy 64, najmłodszy 15 lat), 3 mieszkanek powiatu tarnogórskiego (dziecko i 2 młode), 4 mieszkańców Bielska-Białej (najstarszy 61, najmłodszy 33 lata), 4 mieszkańców Gliwic (najmłodszy 2, najstarszy 44 lata), 6 mieszkańców Zabrza (najstarszy 45, najmłodszy 6 lat), 13 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 73, najmłodszy rok), mieszkańca Mikołowa w sile wieku, starszej mieszkanki powiatu rybnickiego, młodej mieszkanki Chorzowa, 2 mieszkanek Raciborza (w średnim i w sile wieku), 2 mieszkańców Mysłowic (dziecko i starsza kobieta), starszej mieszkanki powiatu bielskiego, 2 nastolatków z Katowic, mieszkańca Świętochłowic w średnim wieku i 58 pracowników kopalń.

25 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało - wszystkie osoby były w dobrym stanie i mogły dochodzić do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy wyleczony ma 69 lat - to mieszkanka Katowic, najmłodszy ma rok - to mały mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Według danych ŚUW, na obecną chwilę badania genetyczne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 3323 górników, z czego 2555 wykryto w testach przesiewowych. W sumie do tej pory wykonano ponad 36 tys. badań przesiewowych. Śląskie laboratoria przebadały do tej pory łącznie 66 832 próbki.

Na Śląsku odnotowano już łącznie 6 958 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 1 344 osób, a 191 zmarło.

Liczba zakażonych koronawirusem w kraju: 21 236/995 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

ar / tychy.info

źródło: Ministerstwo Zdrowia, WSSE Katowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj