Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • 23 maja 2020
  • wyświetleń: 1836

[ZDJĘCIA] Pierwsze dni koszenia trawy w tyskich parkach za nami

Za nami pierwsze dziesięć dni koszenia trawy w tyskich parkach. Testowane są nowe zasady, stworzone w odpowiedzi na wyjątkową suszę wczesnowiosenną.

Pierwsze dni koszenia trawy w tyskich parkach za nami - 21.05.2020 · fot. Tyski Zakład Usług Komunalnych


2020 rok dla trawy to późniejsze niż zwykle rozpoczęcie sezonu, mniej koszeń w sezonie, koszenie na wyższych ustawieniach kosiarek (8-15 cm), zostawianie długiej trawy w strefach zadrzewionych. Przynosi to ciekawe rezultaty. W parkach jest zielono, soczyście i pięknie. Ptaki gnieżdżą się i żerują w wysokiej trawie, które zjadają kleszcze. Kwiatków jest wciąż dużo, więc miejsce dla zapylaczy - zapewnione. Na brak wygody w rekreacji na trawie i wyprowadzaniu psów - nie można narzekać.

Dlaczego Tyski Zakład Usług Komunalnych zdecydował się kosić trawę, a nie stworzyć łąki kwiatowe? - Aby utrzymać trawnik miejski w charakterze trawnika, a nie zarośli złożonych z - wypierających trawę - roślin zielnych (które owszem są piękne, zapewniają bioróżnorodność, ale pełnią inną funkcję niż trawnik) - czytamy na oficjalnym profilu spółki na Facebooku. - Również dlatego, aby utrzymać soczysty i świeży wygląd trawy, która - jeśli długo nie jest koszona - po skoszeniu odsłania wysuszone, zdrewniałe i twarde nasady. Odpowiednie koszenie pozwala też na zbudowanie mocnych korzeni i lepsze krzewienie się trawy. W efekcie mamy trawiasty dywan gęściej pleciony - podkreśla firma.

Skoszone będą również pasy zieleni przy ulicach. To akurat wymóg bezpieczeństwa. Wysoka trawa niestety zasłania widoczność i może stanowić zagrożenie dla pieszych na pasach, ale też osób w samochodach.

mp / tychy.info

źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.