Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 maja 2020

Zalety i wady nauki angielskiego przez Internet

Materiał partnera:

Zastanawiasz się, czy zapisać się na kurs języka angielskiego online? Wahasz się, czy to rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie i pozwoli zdobyć pożądaną wiedzę? Poznaj wady i zalety nauki języka przez Internet! W poniższym wpisie szczegółowo przytoczono zarówno korzyści płynące z tego rozwiązania, jak również negatywne aspekty.

Zalety i wady nauki angielskiego przez Internet
fot. freepik.com


Nauka języka online - z czym się to wiąże?E-nauka, online learning czy nauka przez Internet to terminy, które w obecnej sytuacji zdominowały rynek edukacji. Technologia daje nieograniczone możliwości, dlatego warto z tego korzystać. Jednak nie każda osoba doceni takie rozwiązanie.

Coraz więcej uniwersytetów uruchamia darmowe oraz płatne kursy językowe online. Większość szkół językowych już dawno miała taką formę kursu w swojej ofercie. W obecnej rzeczywistości zyskały na popularności, ponieważ w związku z panującą pandemią coraz więcej osób musi zdecydować się na takie rozwiązanie. Nauka przez Internet jest ciekawą alternatywą dla ludzi, którzy do tej pory nie mieli czasu, aby poszerzyć swoje językowe kompetencje lub nie mieli pieniędzy na standardowe kursy.

Nauka angielskiego przez Internet - zaletyWiększość osób nadal twierdzi, że tradycyjne metody nauki mają największą skuteczność i pozwalają na szybkie zdobycie pożądanej wiedzy. Okazuje się jednak, że dla sporej części społeczeństwa nauka online otworzyła szereg perspektyw i możliwości.

Wśród zalet takiego rozwiązania, z pewnością można wymienić:

  • cena - kursy online cechuje bardzo niska cena, dlatego dla tych, którzy do tej pory nie mogli sobie pozwolić na uczestnictwo w tradycyjnym kursie, to wspaniała okazja! Można tym samym zapisać się na więcej niż jeden język i jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy;
  • elastyczność - kurs internetowy niesie ze sobą o wiele więcej możliwości, jeżeli chodzi o elastyczność. To Ty wybierasz czas nauki i w każdej chwili możesz odwołać zajęcia i przełożyć na inny dzień lub skończyć je nieco wcześniej;
  • różnorodne materiały dydaktyczne - prowadzący może urozmaicić naukę przy użyciu wszelkich interaktywnych gier, materiałów video, ćwiczeń, które o wiele bardziej zaangażują kursanta niż tradycyjny podręcznik. W dodatku, każdy kurs można nagrać i potem odtworzyć ponownie bez większego problemu;
  • oszczędność czasu - dzięki udziałowi w zajęciach angielskiego online, znika konieczność dojazdów do danej placówki. Wystarczy uruchomić w odpowiednim momencie komputer z dostępem do WiFi, bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz;
  • rozwój samodyscypliny - nauka online buduje poczucie odpowiedzialności za własny rozwój i buduje samodyscyplinę, co przekłada się na pozytywne wrażenie o samym sobie;


Nauka angielskiego przez Internet - wadyLekcje angielskiego w formie online nie są dla każdego. Ludzie mają rozmaite potrzeby, przyzwyczajenia i różne rzeczy motywują ich do systematycznej nauki. Kontakt z innymi ludźmi jest nieoceniony i niektórych właśnie zdrowa rywalizacja napędza do dalszej pracy. Badania potwierdzają, że w czasie zajęć, uczniowie najwięcej tak naprawdę uczą się od siebie nawzajem.

W szkole językowej możesz nawiązać nowe znajomości, a nawet trwałe przyjaźnie. Możesz poznać wielu interesujących ludzi, z którymi łączy Cię już wspólny cel - poprawa kompetencji językowych. Nauka języka przez Internet mocno ogranicza kontakty międzyludzkie, w tym już i tak mocno wyalienowanym świecie.

Warto zaznaczyć, że kwestia sprawdzania i testowania wiedzy przez Internet otwiera pole dla różnych nieetycznych zachowań.

PodsumowanieWszystko tak naprawdę zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i upodobań, od Twojego trybu życia, preferencji oraz od tego, w jakich warunkach najlepiej i najszybciej przyswajasz wiedzę. Być może zajęcia w formie online sprawdzą się dla Ciebie doskonale. W innym przypadku możesz z kolei zniechęcić się do nauki i nie poświęcać jej odpowiedniej ilości czasu.

Warto przekonać się na własnej skórze, dlatego jeżeli ciekawi Cię nauka angielskiego przez Internet - sprawdź ten link i przekonaj się, czy podołasz takiemu wyzwaniu.