Wiadomości

  • 20 maja 2020
  • 23 maja 2020
  • wyświetleń: 1381

19-latek chciał "dogadać się" z policjantami, wręczył im łapówkę

Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wręczył im łapówkę w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych.

19-latek chciał się „dogadać” z policjantami i dał im 800 złotych za swoją wolność. Młody tyszanin obawiał się konsekwencji za jazdę bez prawa jazdy i posiadanie narkotyków. Teraz za przestępstwo korupcyjne może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci wydziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem Focusem. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, szybko okazało się, dlaczego. 19-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Mundurowi potwierdzili w policyjnych systemach informacyjnych, że zostało mu ono zatrzymane. Ponadto podczas kontroli policjanci ujawnili w jego kieszeni oraz saszetce łącznie ponad 2 gramy marihuany. W pewnym momencie młody tyszan powiedział, że nie chce mieć problemów i że chciałby się „dogadać” z policjantami. Pomimo pouczeń o odpowiedzialności za korupcję, mężczyzna wręczył mundurowym 800 złotych. 19-latek został zatrzymany. Decyzją prokuratora został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków i jazdę bez prawa jazdy, ale i próbę skorumpowania policjantów. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mp / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.