Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • 23 maja 2020
  • wyświetleń: 5555

Uber Eats dotarł do Tychów! Które restauracje dołączyły?

Uber Eats kontynuuje rozwój na Śląsku, rozszerzając dostępność swojej usługi z 7 do 11 miast. Już od poniedziałku, 18 maja także mieszkańcy Tychów mają możliwość zamawiania ulubionych posiłków z dowozem! Przed pierwsze dwa tygodnie działania aplikacji w naszym mieście jest możliwość darmowej dostawy z McDonald's. Liczba nowo dodanych knajp z naszego regionu wyniosła ponad 40. Które restauracje w Tychach już dołączyły do usługi?

uber eats
fot. materiały prasowe


W Tychach jedzenie dowożone jest z restauracji Telepizza, Strefa Smaku, Todojutra Kultowe Zapiexy, Marcello Pizza & Burger oraz McDonald's przy al. Bielskiej.

Jeszcze w kwietniu minionego roku aplikacja Uber Eats witała się z mieszkańcami Katowic, by po nieco ponad roku dotrzeć do przeszło 3 mln mieszkańców województwa śląskiego. Liczba nowo dodanych restauracji z naszego regionu wynosi ponad 40 lokali, a pełna lista lokali współpracujących z aplikacją na Śląsku obejmuje przeszło 300 knajp. W okresie od stycznia do kwietnia tego roku liczba restauracji współpracujących z aplikacją wzrosła o 188 procent, przewyższając nawet wzrosty w pozostałych krajach Europy, które w tym samym okresie zwiększyły liczbę nowych restauracji o 67 procent. W trudnym czasie pandemii Uber Eats dokłada starań, by wesprzeć lokalnych restauratorów w całej Polsce. W tym tygodniu do systemu dołączą dwa kolejne miasta - Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski.

Wśród oferowanych menu użytkownicy znajdą klasyczne, regionalne propozycje oraz specjały kuchni świata. Nowi użytkownicy aplikacji mogą skorzystać również ze specjalnej promocji oraz darmowej, bezkontaktowej dostawy z McDonald’s przez pierwsze dwa tygodnie działania aplikacji w regionie. W celu wypróbowania specjalnej oferty w całym województwie należy pobrać i zainstalować aplikację Uber Eats na swojego smartfona. Następnie, po jej uruchomieniu, w zakładce „promocje” użytkownicy korzystający z niej po raz pierwszy mogą wpisać kod promocyjny "zjedz". Umożliwi on nieograniczoną ilość darmowych dostaw z restauracji McDonalds do dnia 7 czerwca. Ostatnim krokiem jest wybranie ulubionej pozycji z menu i złożenie zamówienia.

Rozszerzenie działalności Uber Eats na polskim rynku gastronomicznym stanowi szansę dla restauratorów, którzy w wyjątkowym czasie pandemii nie tylko zyskują dodatkowe możliwości realizowania zamówień, ale także dostęp do większej liczby konsumentów. Mieszkańcy zaś mogą zamówić swoje ulubione dania z lokalnych restauracji za pośrednictwem platformy Uber Eats - wszystkie na wyciągnięcie ręki i z bezkontaktową dostawą. Firma proponuje również zwrot wydatków na środki ochrony osobistej, a także rekompensatę finansową dla partnerów realizujących dostawy w przypadku zdiagnozowania u nich COVID-19.

Od początku trwania epidemii firma wprowadziła szereg inicjatyw mających na celu pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw oraz wsparcie zarówno lokalnych biznesów restauracyjnych, jak i dostawców i klientów. Dzięki usłudze Uber Eats restauratorzy na Śląsku zyskują dodatkowe możliwości prowadzenia swojej działalności w tym trudnym czasie oraz dostęp do większej liczby klientów w swoim mieście.

Pakiet narzędzi przygotowany przez Uber Eats obejmuje m.in. możliwość rozliczania płatności dziennie zamiast tygodniowo, przyśpieszenie procesu dołączenia restauracji do platformy Uber Eats, wprowadzenie opcji „Pick Up” - możliwości odbioru osobistego dla wszystkich restauracji, bez pobierania dodatkowej prowizji, dostawę bezkontaktową, która pozwala kurierom na pozostawianie zamówienia pod drzwiami lub w wyznaczonym miejscu, dla zwiększenia bezpieczeństwa. Stała komunikacja z użytkownikami aplikacji, zawierająca informacje o wytycznych organów ds. zdrowia publicznego, zalecenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny oraz działań firmy związanych z pandemią koronawirusa.

uber eats
fot. materiały prasowe


Czym jest Uber Eats? To intuicyjna aplikacja mobilna dostępna na Google Play, App Store, oraz za pośrednictwem ubereats.com. Łączy ona użytkowników z restauracjami oraz dostawcami - partnerami Ubera, którzy oferują możliwość dowozu wybranego posiłku w czasie szybszym, niż było to możliwe do tej pory. Co ważne, w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia. Nie trzeba zatem spełnić wymogu osiągnięcia określonego pułapu cenowego, aby restauracja przyjęła nasze zamówienie.

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej.

Polacy prędko docenili Uber Eats. Odkąd firma zawitała nad Wisłą ponad 3 lata temu, do oferty aplikacji dołączyło 29 miast, zaczynając od Warszawy. Dzisiaj, oprócz stolicy są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Białystok, Szczecin, Rzeszów, Kielce, Radom, Olsztyn, Częstochowa, Ruda Śląska, Chorzów, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Tychy oraz Bielsko-Biała. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie. Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 6000 miast, w 45 krajach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.