tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2020

Historyczne zdjęcie: zabawa dzieci w Parku Niedźwiadków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Misie w Parku Niedźwiadków cieszą się niesłabnącą popularnością. Również kilkadziesiąt lat temu stanowiły nie lada atrakcję i były chętnie odwiedzane przez dzieci. Zobaczcie kolejne historyczne zdjęcie ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Park Niedźwiadków
Park Niedźwiadków · fot. Zygmunt Kubski, ok. 1963 roku


W ramach naszego cyklu publikujemy fotografię wykonaną ok. 1963 roku przez Zygmunta Kubskiego. W opisie na stronie www.abc.tychy.pl czytamy: Dzieci podczas zabawy przy rzeźbach niedźwiadków autorstwa Augustyna Dyrdy na terenie Skweru Niedźwiadków (obecnie Parku Niedźwiadków). W oddali niska zabudowa mieszkalna przy ulicy Edisona. Zdjęcie wykonane około 1963 roku.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj