Wiadomości

  • 17 maja 2020
  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 6078

[FOTO] Motocyklista wypadł z drogi. Śmigłowiec zabrał go do szpitala

17 maja około godziny 13.40 dyżurni SK KM PSP Tychy oraz KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie S1 w kierunku Tychów. Zgłaszający poinformował, że doszło do wypadku z udziałem motocyklisty, który miał wypaść z drogi. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy OSP Lędziny, JRG Tychy oraz zespół ratownictwa medycznego i patrole policji. Dodatkowo wezwano śmigłowiec LPR - Ratownik 4.

Wypadek motocyklisty na drodze S-1 - 17.05.2020 · fot. 112Tychy


Do zdarzenia doszło na 562 km w kierunku Tychów. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, jak i relacji świadków zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem Honda mężczyzna poruszał się ze znaczną prędkością i utracił panowanie nad swoja maszyną. W wyniku tego mężczyzna uderzył w bariery energochłonne, a następnie przeleciał nad nimi. Jego motocykl zatrzymał się około 200m dalej.

W czasie działań ratunkowych ruch na trasie S1 w kierunku Tychów odbywał się tylko lewym pasem, a w kierunku Mysłowic prawym pasem. Śmigłowiec wylądował na pobliskiej łące. Kierujący motocyklem Honda w ciężkim stanie został przetransportowany drogą lotniczą do szpitala w Katowicach Ochojcu.

Na miejsce zdarzenia wezwany został policyjny technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady oraz wykonał pełną dokumentację. Po ponad godzinie ruch w kierunku Mysłowic został przywrócony. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.