tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2015
  • 3 maja 2015

Święto Konstytucji w Tychach

Za nami:

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji. Z tej okazji zapraszany na miejskie obchody tego wydarzenia, które rozpoczną się o godzinie 10.30 mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele św. Marii Magdaleny.

Reklama

Widok Sejmu w czasie uchwalania Konstytucji 3 maja
Widok Sejmu w czasie uchwalania Konstytucji 3 maja. Obraz Kazimierza Wojniakowskiego.


Po mszy o godzinie 11.45 odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem Powstańca Śląskiego przy Placu Wolności. Następnie uczestnicy obchodów przeniosą się pod pomnik Poległych Powstańców Śląskich w Czułowie (ul. Katowicka), gdzie wzorem lat ubiegłych również złożone zostaną kwiaty - o godzinie 12.30.

Ostatnim punktem miejskich obchodów 3 Maja będzie koncert organowo-wokalny z cyklu „Koncerty Magdaleńskie” - w kościele św. Marii Magdaleny. Tym razem będzie można wysłuchać utworów maryjnych oraz dzieł wielkiego kompozytora epoki baroku Jana Sebastiana Bacha. Wystąpią: Katarzyna Wiwer - sopran, Wacław Golonko - organy. Koncert rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp wolny.

Święto Konstytucji w Tychach

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.