Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 2082

Kierowca VOLVO jechał 200 km/h i nie zauważył radiowozu

Kierowca Volvo pędził ponad 200 km/h na drodze S-1, wyprzedził policyjny radiowóz i dalej kontynuował jazdę. Został zatrzymany przez policjantów grupy SPEED. Poza nim jeszcze trzech innych kierowców zostało zatrzymanych na zbyt szybkiej jeździe. Konta piratów drogowych wzbogaciły się o punkty karne, a oni sami muszą zapłacić wysokie mandaty.

Piraci drogowi zatrzymani przez grupę Speed · fot. KMP Tychy


Pędzą, tłumaczą się pośpiechem, nie zaważając na ograniczenia prędkości ani na fatalne warunki na drodze. Czterech piratów drogowych zostało zatrzymanych w ciągu ostatnich dni przez grupę SPEED. Niechlubnym rekordzistą został kierujący Volvo, który nie zauważył mundurowych, wyprzedził policyjny radiowóz, a pomiar jego prędkości wykazał ponad 200 km/h.

Pozostali kierowcy zatrzymani zostali z pomiarami prędkości w okolicach 150 km/h, na odcinkach ograniczenia prędkości do 70 km/h oraz do 100 km/h. Wszyscy otrzymali punkty karne oraz wysokie mandaty.

- Przypominamy, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Nie mamy wówczas czasu na reakcję, w przypadku pojawienia się zagrożenia na drodze - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.