Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 2440

Myśleli, że współpracują z policją, wyrzucili z okna ponad 30 tys. zł

Oszuści posuwają się do różnych metod, są przekonujący i wymyślają różne historie. Wcielają się w krewnych i policjantów, a wszystko po to, by przejąć oszczędności życia seniorów. Wczoraj pewne małżeństwo dało się nabrać. Para myślała, że współpracuje z mundurowymi i pomoże schwytać oszustów. Wykonując polecenia przestępców podających się za policjantów wyrzuciła z okna ponad 30 tys. złotych.

Mimo licznych apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych starszych osób. Niestety ich historie potrafią być bardzo wiarygodne, usypiają naszą czujność, a w efekcie prowadzą do utraty naszych pieniędzy. Po raz kolejny policjanci apelują o zachowanie ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych zarówno z krewnymi, którzy chcą od nas pieniądze, jak i rzekomymi policjantami. Przede wszystkim nie przekazujmy nieznajomym pieniędzy! Niestety pewne małżeństwo dało się nabrać...

Najpierw miał zadzwonić ktoś z rodziny i prosić o pieniądze, jednak połączenie zostało przerwane. Chwilę później zadzwonił telefon, a osoba po drugiej stronie słuchawki podała się za policjanta. Seniorzy byli przekonani, że wspierają działania policjantów, które pomogą schwytać szajkę oszustów, która próbowała właśnie ich okraść. Małżeństwo wykonywało krok po kroku polecenia rzekomych „policjantów”, którzy wręcz wywierali presję na seniorach, a jednocześnie przekonywali, żeby byli spokojni. Twierdzili, że jednego oszusta już złapali i teraz oni muszą spakować pieniądze do reklamówki i wyrzucić je przez okno, a wtedy oni złapią drugiego. Oczywiście przekonywali, że zaraz po tej akcji odzyskają całą kwotę. Niestety tak się nie stało.

Pieniądze wyrzucone z VII piętra bloku w reklamówce wpadły w ręce prawdziwych oszustów. Teraz z kolei prawdziwi policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie i ponownie apelują, aby nigdy nie przekazywać nieznajomym żadnych pieniędzy!

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.