Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 4854

[WIDEO] Raisa i Paulina Szczygielska z remedium na czas epidemii

Raisa Misztela i Paulina Szczygielska - nauczycielka języka rosyjskiego i uczennica z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach im. Gustawa Morcinka mają sposób na pokolorowanie koronawirusowej rzeczywistości. Właśnie nagrały w duecie utwór "Nie narzekam". Zachęcamy do obejrzenia wideoklipu.Raisa, wykonując utwór "Nie narzekam" wygrała w 2006 roku konkurs "Przebojem na antenę" Radia Białystok. Muzykę do utworu napisał Jerzy Słota, zaś słowa - Anna Ignaszewska.

Aranżacja i produkcja - Polskie Studio Dźwiękowe - Wojciech Stekla,
Chórki - Paulina Grochowska-Stekla, Wojciech Stekla,
Realizacja wideo - Beata Szczygielska.

Raisa Misztela
Raisa Misztela i Paulina Szczygielska - nauczycielka i uczennica wykonały razem utwór


Raisa jest z pochodzenia Ukrainką. Od wielu lat mieszka w Polsce. Wykonuje bogaty repertuar piosenek rosyjskich i ukraińskich. W ZS im. Morcinka uczy języka rosyjskiego.

Raisa urodziła się na Ukrainie, w Doniecku, gdzie spędziła swoją młodość, śpiewając w znanym zespole "Promiń", z którym koncertowała po całym, wówczas jeszcze Związku Radzieckim. W 1983 roku zdobyła na festiwalu w Bułgarii Grand Prix (Złote Piaski). Następnie wyszła za mąż za obywatela Polski, kiedyś znanego zapaśnika, Józefa Misztelę. W 2003 roku wystąpiła w programie TVN "Droga do Gwiazd", dzięki czemu wróciła na estradę. Wydała płytę "Złote przeboje Ałły Pugaczowej". W 2006 roku miała okazję spełnić swoje marzenie występując w Sali Kongresowej w Warszawie przed ambasadorem Ukrainy. Koncertowała w Wiedniu, Budapeszcie, Warszawie, na Teneryfie.

Piszą dla niej Marcin Kindla, Jerzy Słota (członek zespołu VOX), Krzysztof Logan-Tomaszewski, Anna Ignaszewska, Regina Misztela oraz nieżyjący już Mirek Breguła. W 2007 roku wydała płytę "Panta rei".

Zapraszamy na facebookowy fanpage Raisy http://www.facebook.com/RaisaMisztelaPL

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.