Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 4422

Żłobek i przedszkola w Tychach są już otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10% rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci. Wszystkie otwarte placówki muszą spełniać standardy sanitarne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Żłobek i przedszkola w Tychach są już otwarte
Żłobek i przedszkola w Tychach są już otwarte · fot. Michał Janusiński / UM Tychy


ŻłobkiProwadzony przez tyski samorząd żłobek zostanie otwarty dla najmłodszych mieszkańców miasta 25 maja. - Jesteśmy już przygotowali na przyjęcie dzieci. Mamy przyłbice, specjalne fartuchy, maseczki, rękawice i płyny dezynfekujące. Wprowadziliśmy tez specjalne procedury przyjęć m.in. osobne drogi wejścia i wyjścia. Do żłobka będzie uczęszczało ponad 40 spośród 150 dzieci, które chodziły do żłobka przed epidemią koronawiursa. Tyle jesteśmy w stanie przyjąć biorąc pod uwagę reżimy sanitarne i wytyczne Głównego Inspektora Sanepidu - mówi Ewa Bryndal, dyrektor Żłobka Miejskiego w Tychach.

W Tychach spośród 22 niepublicznych żłobków, Siedem już działa. Od 25 maja otwarcie zadeklarowało 14 kolejnych. Jeden niepubliczny żłobek wskazał termin otwarcia 1 czerwca.

PrzedszkolaPo ponad tygodniu intensywnych przygotowań udostępnione zostaną ponownie przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Dzieci będą mogły korzystać z prawie wszystkich samorządowych placówek przedszkolnych. - W mieście funkcjonują 22 publiczne przedszkola, w tym cztery w zespołach szkolno-przedszkolnych. Ponadto w Tychach działają oddziały przedszkolne w czterech szkołach podstawowych. 25 maja wszystkie przedszkola publiczne, do których rodzice zgłosili dzieci, będą uruchomione - mówi Dorota Gnacik, Dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10% rodziców. Jeśli nic się nie zmieni do przedszkoli publicznych w poniedziałek rodzice zaprowadzą ok. 350 dzieci.

Wszelkie informacje, komunikaty i zapytania kierowane są do rodziców za pomocą poczty elektronicznej oraz poprzez kontakt osobisty pracowników przedszkola. Należy również śledzić stronę internetową danej placówki.

Rodzice, którzy zadeklarowali wolę oddania dziecka pod opiekę placówek powinni pamiętać o podstawowych zasadach higieny i bezpieczeństwa:
  • Do przedszkoli i żłobków mogą przychodzić jedynie dzieci zdrowe.
  • W placówce należy też przekazać wszelkie informacje o stanie zdrowia dziecka. Jeśli ma ono jakiekolwiek objawy infekcji powinno pozostać w domu. Kwarantanna w rodzinie jest bezwzględnym powodem do pozostania w domu.
  • Dzieci nie mogą przynosić swoich zabawek.
  • Każdy maluch musi mieć maseczkę osłaniającą nos i usta, z której korzysta w drodze do i z placówki.


Trzeba też przypominać dzieciom o częstym myciu i dezynfekcji rąk, a także o zachowaniu zasad bezpieczeństwa - zachowaniu dystansu i nie podawaniu rąk na powitanie, oraz o tym, żeby zasłaniać buzię przy kichaniu czy kaszlu. To co niezmiernie istotne, to zadbanie o seniorów, babcie i dziadków. Jeżeli dziecko wraca do przedszkola, rodzice powinni całkowicie ograniczyć kontakt z osobami starszymi.

SzkołyZajęcia stacjonarne w tyskich szkołach są zawieszone do 29 maja. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Terminy umożliwienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych” dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej oraz konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów będą podane w najbliższych dniach.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.