Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • 17 maja 2020
  • wyświetleń: 7768

[ZDJĘCIA] Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim jest gotowa!

Dobiegła końca budowa przystani kajakowej nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Będzie z niej korzystała sekcja kajakarska Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych, ale nie tylko. Powstały także pomosty, przestrzeń do wodowania oraz trybuny dla kibiców.

Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim jest gotowa! · fot. Michał Janusiński / UM Tychy


Nowy obiekt, z którego będą korzystali kajakarze składa się z dwóch części - szkoleniowej i magazynowej. W pierwszej znajdą się m.in. szatnie, siłownia, świetlica, pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne i pomieszczenia techniczno-gospodarcze, a w drugiej - hangar o powierzchni 165 metrów kwadratowych i magazyny.

- Przystań jest wkomponowana w zieleń, a dach budynku miejscem do spacerowania i leżakowania. Od strony jeziora, przy zachodniej elewacji, znajdują się dwie drewniane trybuny, dzięki którym będzie można obserwować kajakarzy - mówi Jan Cofała, naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji UM Tychy.

Wyremontowano również nabrzeże - powstały nowe mury oporowe, pomosty pływające i slip (mała pochylnia do wodowania). W pracach nad projektem uwzględniono sugestie kajakarzy i ich trenerów m.in. te dotyczące odpowiedniego ogrzewania hangaru, by kamizelki, fartuchy kajakowe, klęczniki kanadyjkowe, rękawice i cały sprzęt mógł dobrze i szybko wyschnąć.

Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim jest gotowa!
Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim jest gotowa! · fot. Michał Janusiński / UM Tychy


Wkrótce rozpocznie się wyposażenie pomieszczeń sekcji kajakowej m.in. w stojaki na kajaki i urządzania do ćwiczeń „na sucho”. Za kilka, najpóźniej kilkanaście dni, zawodnicy tyskiego klubu powinni także rozpocząć treningi. - W związku z obecną sytuacja epidemiczną musimy wprowadzić specjalne rozwiązania m.in. dezynfekcję pomieszczeń, całego sprzętu - kajaków, wioseł, kapoków, zawodnicy nie będą mogli też korzystać z szatni i pryszniców. Jesteśmy na etapie ustalania ostatnich szczegółów, chcemy by jak najszybciej młodzież mogła rozpocząć treningi - mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.

Koszt budowy przystani kajakowej to 10 milionów złotych. Na tym jednak nie koniec inwestycji związanych z zagospodarowaniem wschodniej części nabrzeża. Obok obiektu MOSM na powstać marina żeglarska.

Jak Wam się podoba ten obiekt?Loading...

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.