Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 1305

[FOTO] Gang Olsena w polskim wydaniu. Historia jak z komedii...

Życie pisze najciekawsze scenariusze. Ten jest wyjątkowo barwny. Policjanci zatrzymali dwie kobiety, które uczestniczyły wczoraj w kradzieży pojazdu zaparkowanego przy ul. Witosa w Bielsku-Białej. Cała sprawa wyszła na jaw przez przypadek, a złodzieje wykazali się wyjątkową zuchwałością.

w
fot. nadesłane przez czytelnika / Mariusz


Wszystko zaczęło się w środę około godziny 15:00, gdy jeden z pracowników pobliskiej firmy taksówkarskiej wracał na teren zakładu zdać służbowy samochód. Zauważył, że na parkingu zlokalizowanym w pobliżu firmy, gdzie pracownicy parkują swoje samochody, dzieje się coś bardzo dziwnego. W jego prywatnym Peugeocie była otwarta tylna klapa. Co oczywiste, taksówkarz postanowił sprawdzić co się dzieje.

Dwóch mężczyzn zmieniało koło w jego pojeździe. Koło faktycznie było przebite, a jego wymianą bohater tej historii miał się zająć po skończonej pracy. Panowie zapytani o to, co robią odparli, że zmieniają kolo, bo prosił ich o to właściciel samochodu. Taksówkarz poinformował ich, że to jego auto, na co panowie bezczelnie zażądali okazania dowodu rejestracyjnego i w dalszym ciągu zajmowali się zmianą koła. W momencie, gdy właściciel auta zaczął dzwonić na policję, panowie uciekli w popłochu.

W tym samym momencie okazało się, że złodzieje mieli towarzystwo. W pobliżu stał zaparkowany Volkswagen Polo, w którym siedziały dwie kobiety. Panie, widząc rozwój sytuacji, chciały odjechać, ale właściciel okradanego Peugeota zastawił Volkswagena swoim służbowym samochodem. Panie odgrażały się, że ich znajomości sprawią, że taksówkarz straci pracę i żeby lepiej dał im odjechać. Apele nie poskutkowały.

w
fot. nadesłane przez czytelnika / Mariusz


Na miejsce błyskawicznie dotarło kilka patroli policji. Rozpoczęła się obława za włamywaczami. Jednocześnie prowadzone były czynności z dwiema kobietami, które twierdziły, że nie wiedzą o co chodzi i nie znają dwóch wspomnianych mężczyzn. Podczas przeszukiwania Volkswagena Polo policjanci znaleźli dowody osobiste dwóch uciekinierów, więc ich personalia były już znane.

Kobiety zostały zatrzymane, a ich Volkswagen odholowany na policyjny parking (brak przeglądu i ubezpieczenia). Z Peugeota zniknęły pozostawione rzeczy osobiste, radio, głośniki i cenny subwoofer z bagażnika. Najprawdopodobniej Peugeot został okradziony już wcześniej, a złodziejom po ukryciu fantów ciągle było mało, więc podczas drugiego skoku postanowili ukraść całe auto.

Pewnie by się udało gdyby nie to przebite koło...

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

sid / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.