Wiadomości

 • 13 maja 2020
 • 14 maja 2020
 • wyświetleń: 5349

18 maja zostanie wznowiona produkcja w tyskiej fabryce

Dyrektor fabryki jednostek napędowych Groupe PSA w Tychach poinformował, że 18 maja wznowiona zostanie produkcja silnika PureTech.

- Ochrona pracowników i firmy to nasze dwie najważniejsze zasady zarządzania. Wdrożony protokół wzmocnionych środków bezpieczeństwa zapewnia naszym pracownikom wysoki poziom ochrony i jest pierwszym warunkiem ponownego uruchomienia zakładów produkcyjnych. Drugim jest działalność komercyjna, która napędza działalność przemysłową i umożliwia nam stopniowe i bezpieczne wznowienie produkcji samochodów, na które czekają nasi klienci. Te dwa warunki będą kluczowymi dla podejmowanych przez nas, w nadchodzących tygodniach i miesiącach, decyzji - powiedział Yann Vincent, wiceprezes ds. przemysłowych Groupe PSA.

Od początku kryzysu zdrowotnego Covid-19 priorytetem Groupe PSA była ochrona zdrowia pracowników i zapewnienie stabilnej pozycji firmy. W okresie przestoju produkcyjnego Groupe PSA wdrożyła protokół wzmocnionych środków ochrony zdrowia*, dostosowany do specyfiki każdego z zakładów przemysłowych, sieci sprzedaży i jednostek badawczo-rozwojowych. Protokół ten został udostępniony reprezentatywnym organizacjom związkowym i był przedmiotem systematycznych audytów. Ponadto będzie on podstawą do codziennej weryfikacji zabezpieczeń stosowanych w fabryce oraz punktem odniesienia do wdrażania działań naprawczych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

- W czasie przestoju fabryki wdrażaliśmy wzmocniony protokół ochrony zdrowia, w ścisłej współpracy z naszymi partnerami społecznymi oraz personelem medycznym. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, potwierdzonemu audytem, który odbył się 10 maja, możemy spokojnie i w sposób bezpieczny wznowić produkcję silnika PureTech w dniu 18 maja - powiedział Janusz Puzoń, dyrektor fabryki jednostek napędowych Groupe PSA w Tychach.

*Zalecane środki ochrony zdrowia:
 • W miarę możliwości korzystaj z indywidualnego transportu. W przypadku wspólnego korzystania z samochodu i transportu publicznego, pamiętaj o maseczce i zasadzie zachowania odległości;
 • Kontrola temperatury przy wejściu na teren fabryki oraz samokontrola objawów;
 • Noszenie okularów i masek ochronnych w fabryce;
 • Poszanowanie odległości między ludźmi na terenie fabryki, w tym w strefach odpoczynku i palarniach;
 • Drzwi powinny być otwarte (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych), aby uniknąć kontaktu z uchwytami;
 • Częste czyszczenie narzędzi i powierzchni roboczych;
 • Kwarantanna dla części nieprzygotowanych w środowisku Groupe PSA (dostarczanych z zewnątrz);
 • Rotacje między zmianami pracowników, aby uniknąć mijania się dużych grup.

BM / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj