Wiadomości

  • 11 maja 2020
  • wyświetleń: 4262

47-latka wypłacała sobie "Specjalne premie". Łącznie przelała ponad 1 mln zł

Mundurowi zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z tyskiej komendy zatrzymali 47-letnią kobietę podejrzaną o dokonanie kilku nieautoryzowanych transakcji z konta jednej z tyskich firm. Łącznie pracownica przelała na swój rachunek bankowy ponad milion złotych. Sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowana.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach śledztwo w sprawie kradzieży z konta bankowego ponad miliona złotych. Kilku nieautoryzowanych transakcji miała dopuścić się 47-letnia kobieta, która pod tytułami „specjalnych premii” kryła gigantyczne przelewy. Podejrzana łącznie przelała sobie na konto ponad milion złotych. Na szczęście właścicielka firmy szybko się zorientowała i zawiadomiła policjantów o sprawie.

Środki na koncie zostały zablokowane, dzięki czemu 47-latka nie zdążyła ich przejąć. Teraz śledczy wyjaśniają szczegóły postępowania nieuczciwej pracownicy. Podejrzana usłyszała zarzut kradzieży mienia o znacznej wartości. Na wniosek policjantów i prokuratora została ona tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.