Wiadomości

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 1994

Jeden z najlepszych polskich hokeistów podpisał kontrakt z GKS Tychy

Najlepiej punktujący zawodnik PHL w sezonie 2018/19 wraca do kraju. Reprezentant Polski dołączył do GKS Tychy. W piątek Patryk Wronka podpisał kontrakt z Mistrzami Polski. Umowa będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku.

W piątek Patryk Wronka podpisał kontrakt z Mistrzami Polski
Patryk Wronka podpisał kontrakt z Mistrzami Polski - 8.05.2020 · fot. GKS Tychy


- Wiemy doskonale, że wiele klubów było zainteresowanych pozyskaniem Patryka, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się go przekonać do gry w GKS Tychy. To były trudne i wymagające negocjacje, ale w końcu udało nam się wypracować kompromis. Jestem przekonany, że to będzie bardzo solidne wzmocnienie naszego zespołu. Jest to zawodnik, który swoją markę wypracował golami i asystami na polskich lodowiskach, a jego transfery za granicę świadczą, że jest w nim ogromny potencjał - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Patryk Wronka jest wychowankiem Podhala Nowy Targ. Jego bardzo dobre występy na polskich lodowiskach zauważyli działacze Orli Znojmo. 24-letni zawodnik do Ligi EBEL trafił cztery lata temu. Na swoim koncie ma 49 spotkań, w których zdobył w nich 4 bramki i zanotował 10 asyst. Następne dwa sezony spędził w GKS Katowice, gdzie był jednym z liderów zespołu. W rozgrywkach 2018/19 rozegrał 57 spotkań, w których uzyskał 70 punktów (23G + 47A). To zapewniło mu zwycięstwo w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników PHL.

Ostatni sezon reprezentant Polski najpierw spędził w Belfast Giants, gdzie wystąpił w 24 spotkaniach. Zdobył w nich 4 bramki i dokładnie tyle samo asyst. Do tego dorobku dorzucił również 6 występów w Lidze Mistrzów (2G + 1A). Pod koniec 2019 roku trafił do francuskiego GAP. W 16 meczach zdobył 5 bramek i zanotował 3 asysty.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.