Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 2230

Kolejne decyzje w kadrze hokeistów i przesunięte przygotowania

4 maja Mistrzowie Polski mieli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Na razie jest to jednak niemożliwe, ale już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie na lodzie nie zobaczymy kilku zawodników. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kontraktów z siódemką hokeistów. W GKS Tychy nie zagrają już Michael Kolarz, Niko Tuhkanen, Alexander Yeronau, Gleb Klimenko, Kirils Galoha, Alexei Yafimenka i Vyacheslav Trukhno.

Michael Kolarz
Michael Kolarz · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Najdłuższym stażem w Tychach może pochwalić się Michael Kolarz. 33-letni obrońca rozegrał prawie pięć sezonów. W sumie na taflach PHL rozegrał 209 spotkań. Zdobył w nich trzynaście bramek i zanotował 41 asyst. W tym czasie zdobył trzy Mistrzostwa Polski i dwa wicemistrzostwa. Wywalczył również krajowy puchar i brązowy medal w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego.

Alexander Yeronau
Alexander Yeronau · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Alexander Yeronau w GKS Tychy występował od grudnia 2018 roku. Białoruski defensor wystąpił w 64 spotkaniach. Zdobył w nich sześć bramek i zanotował trzynaście asyst. Wywalczył dwa Mistrzostwa Polski.

Niko Tuhkanen
Niko Tuhkanen · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Ostatnim z obrońców jest Niko Tuhkanen. Fiński defensor w barwach Mistrzów Polski występował od połowy grudnia 2019 roku. W trzynastu spotkaniach zdobył jedną bramkę.

Kirils Galoha
Kirils Galoha · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Kilka tygodni później do Tychów dołączył Kirils Galoha. 24-letni łotewski napastnik wystąpił w 10 spotkaniach i zanotował tylko jedną asystę.

Vyacheslav Trukhno
Vyacheslav Trukhno · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Pod koniec stycznia tego roku przy de Gaulle zameldował się Vyacheslav Trukhno. 33-letni napastnik rozegrał 8 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zanotował 2 asysty.

Alexei Yafimenka
Alexei Yafimenka · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Więcej czasu w Tychach spędził z kolei Alexei Yafimenka. Napastnik z Białorusi w GKS Tychy występował od początku 2019 roku. 34-letni zawodnik rozegrał 75 spotkań. Zdobył w nich 39 bramek i zanotował 26 asyst. Na swoim koncie ma dwa Mistrzostwa Polski.

Gleb Klimenko
Gleb Klimenko · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Ostatnim z zawodników jest Gleb Klimenko, związany z GKS Tychy od lutego 2018 roku. 36-letni napastnik na taflach PHL rozegrał 124 spotkania. Zdobył w nich 35 bramek i zanotował 62 asysty. W tym czasie świętował trzy Mistrzostwa Polski.

Zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie barw GKS Tychy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

4 maja podopieczni Krzysztofa Majkowskiego mieli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Ze względu na pandemię koronawirusa treningi rozpoczną się później. Kiedy dokładnie? Tego na razie nie wiadomo.

- Musimy na bieżąco reagować na kolejne wytyczne ze strony rządu. Najprawdopodobniej treningi rozpoczniemy najwcześniej w czerwcu. Nie wiem również kiedy wystartują rozgrywki Polskiej Hokej Ligi - mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Władze Klubu chcą, żeby rozgrywki PHL wystartowały we wrześniu.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.