Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 2050

Muzeum Miejskie oraz Tyska Galeria Sportu wznawiają działalność

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów o rozpoczęciu 2 etapu znoszenia ograniczeń związanych z wirusem SARS-CoV-2, oraz komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wznowieniu działalności niektórych instytucji kultury, przedstawiamy, w porozumieniu z Prezydentem Miasta Tychy, plan stopniowego wznowienia działalności Muzeum Miejskiego w Tychach oraz Tyskiej Galerii Sportu.

Muzeum Miejskie w Tychach
fot. MCK


Aby zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym, czas, tryb i tempo otwarcia odnoszą się do „Wytycznych dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa”.

Od wtorku, 12 maja do czwartku, 18 czerwca Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu będą realizować działania muzealne bez bezpośredniego kontaktu z publicznością. Pierwsze takie spotkanie online już w sobotę, 16 maja o godz. 18.00 - będzie to premiera książki Marii Lipok-Bierwiaczonek „Z piaskowca i marmuru. Dzieła mistrza Pokornego” oraz symboliczny finisaż wystawy w dniu pierwotnie planowanej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów.

Do 18 czerwca sprzedaż wydawnictw i gadżetów będzie odbywała się nadal wyłącznie online. Od 19 czerwca planuje się otwarcie przestrzeni ekspozycyjnych (bez możliwości użytkowania urządzeń multimedialnych) oraz prowadzenie działań edukacyjnych. Będzie możliwe indywidualne zwiedzanie wystaw oraz w grupach liczących nie więcej niż 5 osób.

BM / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj