Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • 6 maja 2020
  • wyświetleń: 22121

[FOTO] Śmiertelny wypadek na DK-1. Nie żyje kierowca ciężarowej Scanii

W poniedziałek, 4 maja około godziny 14:10 na DK-1 przy granicy Piasku z Kobiórem doszło do wypadku drogowego. Na jezdni w stronę Katowic zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Niestety nie udało się uratować życia jednego z kierowców.

Śmiertelny wypadek na DK-1 w Piasku - 4.05.2020 · fot. pless.pl


Zdarzenie miało miejsce około kilometr przed światłami w Kobiórze (577 kilometr drogi według pikietażu). Kierowcy zwalniali, bowiem na drodze utworzył się zator w związku z pracami drogowymi. Kierowca ciężarowej Scanii z naczepą najechał na tył innego pojazdu ciężarowego. Jak tylko strażacy otworzyli drzwi, z kabiny pojazdu "wypadł" nieprzytomny mężczyzna. Niestety, nie przeżył wypadku. Miał 60 lat, był mieszkańcem Bolesławca. Kierowca MAN-a, który został uderzony w tył, wyszedł z wypadku bez szwanku.

Loading...


Na miejscu zdarzenia był prokurator, który polecił dodatkowo pobrać kierowcy ciężarowego Mana krew do badań (pierwsze badanie 37-latka z Elbląga pokazało 0,00 promila) i zabezpieczyć pojazd, którym poruszał się zmarły kierowca. Na miejscu obecny był również patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrolerzy sporządzili m.in. wydruki raportu danych z tachografu MAN-a, podgląd wydruku tarczy, wykres prędkości i przyspieszenia tego pojazdu.

Policjanci pszczyńskiej drogówki, pod nadzorem prokuratora, wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic i sporządzili dokumentację fotograficzną. Mundurowi udokumentowali również w formie protokołów uszkodzenia ciężarówek i ich naczep.W czasie trwania akcji ratowniczej zablokowane były oba pasy ruchu w stronę Katowic. W przeciwnym kierunku ruch odbywał się tylko lewym pasem. Na drodze utworzyły się duże korki. Utrudnienia w ruchu trwały około cztery godziny.

BM, sid, ar / tychy.info

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.