Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 3044

Otwarcie miejskiego żłobka i przedszkoli najwcześniej 18 maja

29 kwietnia premier Matusz Morawiecki przedstawił plan zdejmowania obostrzeń wprowadzonych w kraju z powodu epidemii korona wirusa. Mówił m.in. o otwarciu żłobków i przedszkoli od 6 maja 2020 roku. Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, w Tychach żłobek miejski i przedszkola zostaną otwarte najwcześniej 18 maja.

- Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, najwcześniej 18 maja będziemy w stanie je uruchomić. Nie możemy narażać zdrowia maluchów, ich rodziców i pracowników instytucji oświatowych. Będziemy także cały czas obserwować przebieg epidemii - w zależności od sytuacji epidemicznej termin ten może ulec zmianie. Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest w tej chwili najważniejsze - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Taką rekomendację prezydent przekazuje także prywatnym żłobkom i przedszkolom funkcjonującym w mieście, choć oczywiście decyzja o otwarciu poszczególnych placówek należy od organów zarządzających poszczególnymi placówkami.

Niezależnie od konkretnego terminu, po uruchomieniu żłobki i przedszkola będą działały w reżimie sanitarnym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną będzie można ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że grupa dzieci nie powinna liczyć więcej niż 12 lub maksymalnie 14 osób, w placówkach nie powinno być zabawek, których nie da się zdezynfekować, a nauczyciele przedszkolni powinni być zaopatrzeni w środki ochrony osobistej.

Zajęcia w placówkach oświatowych z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zostały zawieszone 12 marca. Szkoły i przedszkola zostały zamknięte w poniedziałek 16 marca. Od 25 marca prowadzone jest nauczanie zdalne. Przesunięto również terminy egzaminu ósmoklasisty oraz matur.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.