Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 maja 2020

„Pocztówki na dobre! (jutro)", czyli Muzeum Miejskie dodaje otuchy

Muzeum Miejskie w Tychach dodaje otuchy - to limitowana seria pocztówek wydanych z myślą o osobach, które nie mogą odwiedzać Muzeum. To pomysł na utrzymanie kontaktu z odbiorcami, do których nie docieramy przez internet, a także forma dodania otuchy tym, którzy w czasach pandemii są „na posterunku“ i nie pracują w trybie home office. Pocztówki „ku pokrzepieniu“ będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach mieszkańcy niektórych tyskich bloków. Trafią też za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów, pracowników lokalnych punktów sprzedaży, kierowców komunikacji miejskiej i medyków.

Dzieci na Niedźwiadkach, w grupie rzeźb plenerowych w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w., autor realizacji Augustyn
Dzieci na Niedźwiadkach, w grupie rzeźb plenerowych w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w., autor realizacji Augustyn Dyrda, autor fot. nieznany.


Pracownicy Muzeum pocztówkami chcą wprowadzić nastrój nadziei i pogody ducha. Na czterech wzorach pocztówek znajdują się archiwalne zdjęcia z lat 60. i 70. XX wieku ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, prezentujące letni wypoczynek w okolicach pomostu na Jeziorze Paprocańskim czy zabawy dzieci na przedszkolnym placu zabaw i w Parku Niedźwiadków. To wszystko uzupełnione inspirującymi cytatami z popularnych piosenek.

Rzeźbiarskie formy zabawowe z betonowych kręgów w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w. (obecnie nie istniejące). Niez
Rzeźbiarskie formy zabawowe z betonowych kręgów w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w. (obecnie nie istniejące). Nieznani autorzy realizacji przestrzennej i fotografii


Na rewersie można przeczytać: „Wszystkich nas zaskoczyła ta niespodziewana sytuacja i to, że nie możemy być ze sobą tak blisko jak wcześniej. Tęsknimy za naszymi gośćmi i przyjaciółmi - Ciebie też nam brakuje.
Przyjmij od nas pocztówkę na otuchę i słowa ku pokrzepieniu. Podziel się tą nadzieją ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Możesz też nam wirtualnie „pomachać”, dopisując na pocztówce, co Ci w duszy gra, potem robiąc zdjęcie z pocztówką i oznaczając nas w mediach społecznościowych: FB @MuzeumMiejskiewTychach / Instagram: @mmtychy lub wysyłając na promocja@muzeum.tychy.pl


Plac zabaw na terenie Przedszkola nr 19 na osiedlu D, ok. 1972 r., autor fot. nieznany.
Plac zabaw na terenie Przedszkola nr 19 na osiedlu D, ok. 1972 r., autor fot. nieznany.


Pomost drewniany na Jeziorze Paprocańskim w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany, ok. 1970 r., autor fot. nieznany.
Pomost drewniany na Jeziorze Paprocańskim w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany, ok. 1970 r., autor fot. nieznany.

BM / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.