tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2020
  • 5 maja 2020

Żadnego wypadku, ale 5 kolizji i 1 kierowca na "podwójnym gazie"

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali tyscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dozwoloną prędkością, a także czuwali nad przestrzeganiem ograniczeń związanych z epidemią.

policja, radiowóz, kontrola
Majówka na tyskich drogach - 05.2020 · fot. KMP Tychy


W czasie długiego, majowego weekendu na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 5 niegroźnych kolizji. Podczas działań majowych na naszych drogach mundurowi zatrzymali jednego kierującego na „podwójnym gazie”. Był nim 35-letni tyszanin, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień wydanej przez Prezydenta Miasta Tychy, kierował samochodem marki Dacia Logan będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

policja, radiowóz, kontrola
Majówka na tyskich drogach - 05.2020 · fot. KMP Tychy


- Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Nierozsądnym kierowcom przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie”, oprócz zagrożenia życia i zdrowia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, niesie za sobą również karę do dwóch lat pozbawienia wolności - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.