tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2020
  • 4 maja 2020

[WIDEO] Gemini Park reaktywuje działalność. Jakie sklepy działają?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Po blisko 2- miesięcznej przerwie niemal wszystkie sklepy działające w Gemini Park Tychy znów są otwarte. Klienci wybierający się do galerii muszą jednak przygotować się na nowe zasady panujące podczas zakupów, które wprowadzono w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.Te sklepy już działają

Dziś ponad 450 centrów handlowych w całej Polsce odmraża swoją ofertę handlową. Także większość sklepów w Gemini Park Tychy znów jest czynna. W sumie otwarto 90 lokali handlowych. Są wśród nich m.in. sklepy z ubraniami, butami i dla dzieci, sklepy z AGD i RTV, księgarnie, jubilerzy, perfumerie oraz sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz.

Wracają także usługi, chociaż nie wszystkie. Póki co zamknięty pozostaje fryzjer. Nieczynne są także biura podróży. Podobnie ma się sytuacja z fitness klubem Fabryka Formy, a także lokalami gastronomicznymi. Wyjątkiem są restauracje sprzedające na wynos - Olimp, KFC, a od środy również McDonald’s. W nich można kupić dania. Tych jednak nie wolno spożywać na terenie galerii.

Pełną, aktualną listę sklepów można znaleźć na www.tychy.geminipark.pl

O tych zasadach pamiętaj

- Rozruch galerii odbywa się z zachowaniem nowego rygoru sanitarnego, a także w nowej rzeczywistości handlowej, w której priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz pracowników. Klienci muszą więc przygotować się zarówno na znane już im zasady robienia zakupów, jak również na kilka nowych, które zagwarantują im ochronę - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

O czym więc trzeba pamiętać? W czasie zakupów należy zakrywać nos i usta maseczką lub innym materiałem np. szalikiem. Osoby, które nie mają maseczki mogą odebrać jedną bezpłatnie w specjalnym punkcie przy wejściu do galerii. Do dyspozycji klientów jest także maseczkomat, w którym można kupić niezbędne środki ochrony.

W Gemini Park stanął automat, w którym można kupić maseczki
W Gemini Park stoi automat, w którym można kupić maseczki · fot. Gemini Park Tychy


Zakupy klienci mogą robić wyłącznie w rękawiczkach. Podobnie jak z maseczkami, można mieć własne lub skorzystać z foliowych, jakie przygotowały sklepy. Klienci, zarówno przy kasach, jak i na pasażu, muszą zachować dystans społeczny. W zachowaniu bezpiecznej, 2 metrowej odległości, pomagają specjalne oznaczenia, jakie pojawiły się w galerii i w sklepach.

1 os. na 15 metrów, czyli ile wchodzi?

Zgodnie z zaleceniami władz w centrum handlowym obowiązują także pewne limity. Pierwszy dotyczy liczby osób mogących przebywać jednocześnie w galerii. W tym przypadku na 15 m kw. przypadać będzie 1 osoba. Jeśli galeria się zapełni, klienci zostaną o tym poinformowani przez ochronę i będą musieli chwilę poczekać.

Limity obowiązują także w windach. Od poniedziałku do dźwigu może wejść 3 razy mniej osób niż dotychczas. Określona liczba osób wejdzie także do poszczególnych sklepów - tutaj również obowiązuje zasada 1 osoba na 15 m kw. Nad liczbą osób aktualnie przebywających w danym sklepie czuwać będzie jego ochrona lub pracownicy. Jednocześnie zniesione zostają godziny dla seniora. W godz. od 10 do godz. 12 zakupy zrobi teraz każdy, bez względu na wiek.

- Maksymalna liczba osób, która może wejść do galerii porównywalna jest z ruchem sprzed ograniczeń w godzinach porannych np. w poniedziałek czy we wtorek. Oznacza to, że osoby robiące zakupy pozostają w odpowiedniej, bezpiecznej odległości od siebie, a na korytarzach zachowana jest płynność ruchu bez ryzyka kontaktu klientów między sobą. Taki limit chroni także przed tworzeniem się kolejek - mówi Misztalewski.

gemini park tychy
Gemini Park otwarte od 4 maja · fot. Gemini Park Tychy


Zmiany w infrastrukturze

Na tym nie koniec zmian. Do odwołania niedostępne dla klientów pozostają: strefa gastronomiczna ze stolikami, place zabaw oraz strefy relaksu, a także szatnia i przechowalnie. Zmienia się także organizacja parkingu. Samochód zaleca się parkować co drugie miejsce. Jeśli to niemożliwe, należy wysiadać mając na uwadze zachowanie bezpiecznej, 2-metrowej odległości od innych osób poruszających się na parkingu.

Czystość priorytetem!

Zakupy w nowej rzeczywistości handlowej wiążą się także z zaostrzonym rygorem sanitarnym, który obowiązuje w galerii. O ten zadbają służby Gemini Park. Zgodnie z wytycznymi miejsca takie jak np. klamki, poręcze, przyciski, czyli majce bezpośredni kontakt z dłońmi dezynfekowane są w galerii co godzinę. Podobnie toalety.

Przy wejściach klienci mogą natomiast znaleźć dozowniki z płynem odkażającym. W łazienkach z kolei można znaleźć mydła antybakteryjne, a także informacje i instrukcje, które pokazują jak prawidłowo myć ręce oraz zakładać i zdejmować maseczki i rękawiczki. Ponadto w obiekcie obowiązują rygorystyczne zasady w zakresie wysokiej krotności wymiany powietrza, dzięki czemu z pasażu na bieżąco na zewnątrz usuwane jest zużyte powietrze, zgodnie z ostatnimi zaleceniami władz.

BM / tychy.info
źródło: Gemini Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj