tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2020

Pierwsza w historii miasta zdalna sesja Rady Miasta Tychy

Za nami:

W czwartek, 30 kwietnia odbędzie się pierwsza w historii miejscowego samorządu zdalna sesja Rady Miasta Tychy. Zgodnie ustawą m.in. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych taką decyzję podjęła Przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna.

Do zdalnej sesji urzędnicy i radni przygotowywali się od dawna. - Wybrane zostały narzędzia według nas najprostsze do obsługi dla radnych oraz dla wydziału obsługi rady. System do głosowania Rada24 oraz program do wideokonferencji ZOOM - mówi Iwona Roztropowicz, naczelnik Wydziału Obsługi Rady Miasta Tychy.

Sesja próbna odbyła się 23 kwietnia. - Próba za nami, mam nadzieję, że podczas sesji wszystko odbędzie się bez niespodzianek. Oczywiście, wszyscy wolelibyśmy, by sesja odbywała się tak jak do tej pory, mając bezpośredni kontakt łatwiej prowadzić dyskusje, ale niestety na chwilę obecną to niemożliwe. Mam nadzieję, że kolejna sesja będzie już na sali sesyjnej i wezmą w niej także udział mieszkańcy - mówi Barbara Konieczna, Przewodnicząca Rady Miasta w Tychach

Mieszkańcy będą mogli śledzić sesję, tak jak dotychczas za pomocą strony BIP: bip.umtychy.pl/sesje-rady-miasta.

Podczas trwania sesji, na sali sesyjnej z pośród 25 tyskich radnych obecna będzie jedynie Przewodnicząca Rady Miasta. Sesja rozpocznie się o godz. 13.00. W porządku obrad znajduje się 38 punktów.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.