tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • 30 kwietnia 2020

[FOTO] Awaria żurawia wieżowego na budowie przy al. Piłsudskiego

Kilkanaście godzin trwały działania policjantów oraz strażaków, przy zagrożeniu jakie zaistniało na placu budowy w rejonie ul. Orzeszkowej w Tychach. Po tym jak niebezpiecznie przechylił się żuraw z uwagi na uszkodzenie konstrukcji, istniało zagrożenie, że może on się przewrócić. Mieszkańcy dwóch pobliskich bloków oraz pracownicy budowy zostali ewakuowani. Po wykonaniu czynności przez firmę, która zdemontowała ramiona żurawia, tyszanie mogli wrócić do swoich mieszkań.

Żuraw wieżowy przechylił się na budowie przy al. Piłsudskiego - 29.04.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W środę, 29 kwietnia około godziny 10.30 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację, że na placu budowy przy ul. Orzeszkowej w Tychach najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia konstrukcji mocowania żurawia. Z uwagi na fakt, że żuraw się przechylił i istniała obawa, że może runąć, ze względów bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców z dwóch pobliskich bloków oraz pracowników firmy budowlanej. Policjanci oraz strażacy ewakuowali łącznie blisko 200 osób. Część z nich udała się do swoich rodzin i znajomych, część natomiast znalazła schronienie w klubie osiedlowym przy ul. Orzeszkowej.

Żuraw wieżowy przechylił się na budowie przy al. Piłsudskiego - 29.04.2020
Żuraw wieżowy przechylił się na budowie przy al. Piłsudskiego - 29.04.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


O zaistniałym zdarzeniu została powiadomiona prokuratura oraz Powiatowy Inspektor Budowlany i Urząd Dozoru Technicznego. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Na miejsce przybyła firma, która zdemontowała ramiona żurawia. Działania trwały do około godziny 20.00, po czym mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Ramię żurawia zdemontowane - 29.04.2020
Ramię żurawia zdemontowane - 29.04.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.