Wiadomości
- 28 kwietnia 2020
- 3 maja 2020
- wyświetleń: 1873
Start CHL przesunięty. Będzie inny system rozgrywek
Z powodu trwającej na całym świecie pandemii wirusa COVID-19 i niepewnej sytuacji co do organizacji imprez sportowych zarząd Champions Hockey League podjął decyzję o przesunięciu startu rozgrywek.
Wstępnie planowany na 3 września start CHL przesunięto na 6 października. Zmiana daty łączy się również ze zmianą formatu gry. W sezonie 2020/21 będzie obowiązywał inny system rozgrywek. Do dalszej fazy awansuje zwycięzca dwumeczu (jedno spotkanie domowe i jedno wyjazdowe). Drużyny zostaną rozlosowane w pary i na tej zasadzie będą ze sobą rywalizować.
- Hokejowa Liga Mistrzów to ogólnoeuropejska rywalizacja z udziałem 13 krajów, co oznacza, że jesteśmy zależni od decyzji i przepisów określonych przez 13 różnych rządów. Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach muszą mieć możliwość podróżowania. Nasz cel to mecze z udziałem publiczności. W związku z tym zdecydowaliśmy nie ryzykować i z odpowiednim wyprzedzeniem podjąć decyzję o zmianie formatu gry oraz przesunięciu terminu - powiedział prezes CHL Peter Zahner.
Władze Champions Hockey League podały również informację, że grupę 32 uczestników uzupełnił Neman Grodno, który zajął miejsce Bańskiej Bystrzycy. Mistrzowie Słowacji w najbliższym sezonie swoje spotkania będą rozgrywali na małym lodowisku (wiąże się to z remontem głównego lodowiska). Słowacy nie będą więc w stanie spełnić wszystkich wymogów CHL. W związku z tym w najbliższych rozgrywkach dziką kartę otrzymała druga drużyna z Białorusi.
- Hokejowa Liga Mistrzów to ogólnoeuropejska rywalizacja z udziałem 13 krajów, co oznacza, że jesteśmy zależni od decyzji i przepisów określonych przez 13 różnych rządów. Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach muszą mieć możliwość podróżowania. Nasz cel to mecze z udziałem publiczności. W związku z tym zdecydowaliśmy nie ryzykować i z odpowiednim wyprzedzeniem podjąć decyzję o zmianie formatu gry oraz przesunięciu terminu - powiedział prezes CHL Peter Zahner.
Władze Champions Hockey League podały również informację, że grupę 32 uczestników uzupełnił Neman Grodno, który zajął miejsce Bańskiej Bystrzycy. Mistrzowie Słowacji w najbliższym sezonie swoje spotkania będą rozgrywali na małym lodowisku (wiąże się to z remontem głównego lodowiska). Słowacy nie będą więc w stanie spełnić wszystkich wymogów CHL. W związku z tym w najbliższych rozgrywkach dziką kartę otrzymała druga drużyna z Białorusi.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący temat[FOTO] Udany rewanż Polaków! Biało-czerwoni pokonują Słoweńców w Tychach
[FOTO] Hokeiści świętowali Mistrzostwo Polski. Mistrzowska Feta przejechała ulicami miasta
Gorący temat[FOTO] Szczęśliwa siódemka! GKS Tychy Mistrzem Polski
Gorący temat[FOTO] GKS Tychy melduje się w finale! Tyszanie nie dali szans rywalom!
Trójkolorowi o krok od finału! GKS wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec
Jest drugie zwycięstwo! Gol z pierwszej tercji zadecydował o losach meczu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







