tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020

Nie żyje poeta Arkadiusz Kremza związany z Teatrem Małym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

W piątek, 24 kwietnia w wypadku samochodowym zginął Arkadiusz Kremza - mikołowianin związany z Teatrem Małym w Tychach i Instytutem Mikołowskim. Miał 44 lata.

Arkadiusz Kremza
Nie żyje Arkadiusz Kremza · fot. Sylwia Dwornicka


Wypadek miał miejsce 24 kwietnia o godzinie 10.30 w Oświęcimiu na ulicy Fabrycznej. Do czołowego zderzenia osobowego Citroena i ciężarówki marki Mercedes doszło na łuku drogi. Zginęły dwie osoby podróżujące samochodem osobowym.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na łuku drogi 33-letnia kobieta, kierująca citroenem, którym podróżował jako pasażer Arkadiusz Kremza, zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z ciężarówką marki Mercedes. Zderzenie było tak silne, że samochód wbił się pod kabinę ciężarówki. Obrażenia 33-latki i jadącego z nią 44-latka były bardzo rozległe. Oboje ponieśli śmierć na miejscu. Kierowcą ciężarówki był 34-letni mieszkaniec Bierunia, który nie odniósł obrażeń. Prokuratura bada dokładne okoliczności tragedii.

Wypadek w Oświęcimiu - 24.04.2020
Arkadiusz Kremza zginął w wypadku samochodowym w Oświęcimiu - 24.04.2020 · fot. KPP Oświęcim


Arkadiusz Kremza związany był z Instytutem Mikołowskim im. Rafała Wojaczka i Teatrem Małym w Tychach. Był autorem zbiorów poetyckich i scenariuszy teatralnych, laureatem Nagrody Otoczaka 2013 za tom Wiersze z wody i żelaza.

Wydał kilka tomów wierszy: Bloki (1997), Hocki-klocki (2000), Brania (2003), Pukanie ziemi (Mamiko, 2006), Wiersze z wody i żelaza (Instytut Mikołowski, 2012), Sterownia (Instytut Mikołowski 2015), Stacje (Instytut Mikołowski 2017), poematu Ludzie wewnętrzni (Instytut Mikołowski, 2009), mikroprozy Człowiek O. (Instytut Mikołowski, 2020).

Loading...

ar / tychy.info, źródło: KPP Oświęcim, Instytut Mikołowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj