tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020

Pobili i okradli mężczyznę przy ul. Jaśkowickiej. Zostali zatrzymani

Zaangażowanie tyskich policjantów doprowadziło do zatrzymania trzech podejrzanych w sprawie rozboju. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia jednak szybko na ich rękach pojawiły się policyjne kajdanki. Sprawcy odpowiedzą także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Teraz grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Sprawcy rozboju w rękach policji - 04.2020 · fot. KMP Tychy


Oficer dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na mężczyznę przy ulicy Jaśkowickiej w Tychach. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policyjni wywiadowcy oraz kryminalni. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy pobili go, skopali, a następnie ukradli mu telefon komórkowy i klucze od domu.

Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony podał dokładne rysopisy, a następnie policjanci rozpoczęli poszukiwania. Zaangażowanie mundurowych doprowadziło do zatrzymania 25-letniej kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 19 oraz 28 lat, podejrzanych o udział w tym zdarzeniu. Sprawcy odpowiedzą także za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, której dopuścili się podczas zatrzymania.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyzn, którzy wchodzili już w konflikt z prawem, a wobec zatrzymanej kobiety zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.