tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2020

Zabierz piątkę z lasu - akcja sprzątania Tyskich LoveLasów

W środę obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji miłośnicy przyrody prowadzący stronę Tyskie LoveLasy proponują włączenie się w akcję "Zabierz piątkę z lasu". O co chodzi i co trzeba zrobić?

Sprzątanie lasu
Grupa Tyskie LoveLasy zachęca do zabierania podczas każdego spaceru po lesie kilku sztuk śmieci w ramach akcji "Zabierz piątkę z lasu" - 23.04.2020 · fot. Tyskie LoveLasy


Miłośnicy lasów, którzy chcą wziąć udział w akcji "Zabierz piątkę z lasu" mają za zadanie podczas spaceru po lesie zabrać ze sobą przynajmniej pięć sztuk śmieci. To nic nie kosztuje i waży niewiele, a sprawi, że naturalne miejsca staną się bardziej czyste. Wystarczy worek i rękawiczki. Zebrane śmieci należy zabrać ze sobą i wyrzucić np. do miejskiego lub domowego śmietnika.

Akcja jednocześnie będzie odbywać się w mediach społecznościowych. Można w ramach facebookowego wyzwania "nominować" kolejne osoby z grona znajomych do posprzątania lasu lub podzielić się zdjęciami z wykonanej pracy, oznaczając je dopiskiem #zabierz5zlasu.

- Jeśli każdy z nas wyniesie z lasu choć pięć śmieci, na pewno zrobi się tam czyściej i jeszcze piękniej - zachęcają pomysłodawcy akcji ze strony Tyskie LoveLasy.

Sprzątanie lasu
fot. Tyskie LoveLasy

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.