tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020

180 uczniów tyskich szkół otrzymało tablety, a 54 karty sim z internetem LTE

180 uczniów tyskich szkół otrzymało już tablety zakupione w ramach grantu pozyskanego przez Miasto Tychy z Ministerstwa Cyfryzacji, a 54 uczniów otrzymało kartę sim z dostępem do nielimitowanego internetu LTE.

uczennica SP nr 36 z otrzymanym tabletem
Uczennica SP nr 36 z otrzymanym tabletem · fot. UM Tychy


Grant w wysokości blisko 100 tysięcy złotych został przyznany w ramach programu pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Tablety otrzymali uczniowie w sumie 23 szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Tychach. Dodatkowo z budżetu gminy przeznaczono 150 tys. złotych na pomoc placówkom oświatowym na terenie miasta m.in. na zakup co najmniej 50 laptopów dla nauczycieli, by mogli zdalnie realizować program nauczania. Środki te trafiły już do tyskich szkół.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.