tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 27 kwietnia 2020

Pracownikom Fiata zmierzą temperaturę na bramkach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Bramki termowizyjne zostaną zainstalowane przy wejściu na teren zakładów FCA Poland w Tychach oraz FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej. Przestój potrwa jednak co najmniej do końca kwietnia. Może się wydłużyć do 30 czerwca. Wszystko zależy od rozwoju epidemii.

Bramki termowizyjne będą sukcesywnie montowane na poszczególnych bramach, zaś cały system testowany. Już od 4 maja każda osoba wchodząca na teren zakładu będzie miała bezdotykowo mierzoną temperaturę, natomiast w przypadku gorączki natychmiast kierowana do lekarza. Tym samym pozostali pracownicy będą chronieni nie tylko przed zagrożeniem zarażenia koronawirusem, ale także grypą i innymi infekcjami. - Chorzy - dzięki pomiarowi temperatury „na bramie” - będą chodzili do lekarza, a nie na linię, celem „wypocenia” gorączki (i w konsekwencji zarażenia innych). To zaś zdecydowanie poprawi stan zdrowia załogi, również po zakończeniu obecnej epidemii - czytamy w komunikacie Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Fiat Auto Poland S.A.

17 kwietnia podczas spotkania ze związkami zawodowymi podpisane zostały regulaminy ustalające zasady pomiaru temperatury ciała osób wchodzących na teren obu fabryk. Co ważne - zgodnie z wymogami RODO - dane uzyskiwane w wyniku automatycznego pomiaru temperatury na bramkach termowizyjnych nie będą zapisywane, gromadzona ani przetwarzane w żadnej formie.

Jednocześnie ogłoszono, że obecny spowodowany epidemią COVID-19 przestój ekonomiczny w FCA Poland oraz FCA Powertrain potrwa co najmniej do końca kwietnia. Nie oznacza to jednak, że produkcja w obu zakładach na pewno zostanie wznowiona tuż po majowym świątecznym weekendzie. Zgodnie z porozumieniami określającymi zasady przestoju ekonomicznego może on zarówno w tyskim FCA Poland jak i w bielskim FCA Powertrain, być przedłużony nawet do 30 czerwca.

ar / tychy.info, źródło: solidarnoscfiat.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj