tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2020

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadków

Wzorową postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy ujęli pijanego kierowcę mercedesa. 65-latek jechał „zygzakiem”, a gdy się zatrzymał świadkowie zareagowali i powiadomili mundurowych. Dzięki ich postawie policjanci zatrzymali drogowego przestępcę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

"Nie reagujesz - akceptujesz” - w hasło przewodnie tej kampanii znakomicie wpisało się zachowanie świadków, którzy nie pozostali obojętni wobec swoim podejrzeniem co do nietrzeźwego kierującego. Wczoraj po godzinie 17.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy mercedesa. Dwaj mężczyźni zauważyli, że kierujący ten jedzie całą szerokością jezdni, a swoją jazdę „zygzakiem” zakończył w pobliżu sklepu. Świadkowie widząc niebezpieczne manewry na drodze oraz mężczyznę, który po wyjściu z samochodu ledwo trzymał się na nogach, natychmiast powiadomili mundurowych. Okazało się, że 65-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Słowa uznania kierujemy do świadków, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.