tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020

Tychy dołączają do stref PANEK CarSharing. 20 zł na start dla każdego

Panek CarSharing wkracza na Śląsk. Samochody codziennie pojawiają się w kolejnych miastach powyżej 100 000 mieszkańców. Każdy nowy użytkownik otrzyma 20 zł do wyjeżdżenia na start.

PANEK CarSharing
fot. https://www.facebook.com/PANEKCS


Do stref, w których można wynająć samochód, dołączają: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Ruda Śląska, Chorzów oraz Świętochłowice i Mysłowice. Poza możliwością poruszania się w strefach powyższych miast, samochodem PANEK można pojechać w dalszą podróż, także w jedną stronę. Wszystkie strefy wynajmu widoczne są w aplikacji mobilnej PANEK gotowej do pobrania ze sklepów GooglePlay i AppStore.

Na Facebooku firmy pojawiają się informacje o nowych strefach wynajmu. Każdego dnia do PANEK CarSharing dołącza przynajmniej jedno nowe miasto.

- W związku z przedłużającą się sytuacją epidemiczną podjęliśmy decyzję o kontynuacji ekspansji usługi. Większość połączeń kolejowych jest zawieszonych, nie działają samoloty, a potrzeba przemieszczania dalej występuje. Nie chcemy nikogo namawiać do wychodzenia z domu, dajemy możliwości tym, którzy tego potrzebują. Dzięki CarSharingowi można na przykład zrobić większe zakupy, co z kolei powoduje, że do sklepu chodzimy rzadziej. Zmniejsza się szansa zarażenia i kolejki. Wiemy, że nie każdy ma samochód, my mamy ich ponad 2 000 i robimy wszystko, aby były jak najbardziej użyteczne - informuje Katarzyna Panek, rzecznik PANEK S.A.

Loading...


PANEK CarSharing zorganizował za pomocą swoich samochodów akcję społeczną #HelpSharing i zwraca do 70 zł dziennie osobom, które transportują np. zakupy czy leki potrzebującym. Dzięki rozszerzeniu obszaru objętego usługą PANEK więcej osób będzie mogło zaangażować się w akcję i więcej osób otrzyma pomoc.

- Samochody w nowych strefach będą pojawiać się stopniowo, mogą to być Toyoty Yaris, Toyoty Corolla i CHR, Seaty Arona i Mercedesy GLA. Schemat jest taki sam jak przed dwoma tygodniami. Najpierw pojawi się strefa, potem samochody. Część aut przyjedzie pewnie z naszymi użytkownikami z innych miast, część przetransportujemy sami. Dzięki możliwości podróżowania po całej Polsce samochody z czasem rozlokują się zgodnie z zapotrzebowaniem - dodaje Katarzyna Panek.

W celu skorzystania z samochodu wystarczy zainstalować aplikację PANEK i poczekać na potwierdzenie utworzenia konta. Aby przejść proces rejestracji potrzebne będzie prawo jazdy i karta płatnicza. Przejazdy będą bezpłatne aż do wykorzystania kwoty 20 zł, którą każdy nowy użytkownik otrzyma na start. Cena wynajmu zaczyna się od 0,50 zł za minutę i 0,59 zł za kilometr. Wykupując subskrypcję klient otrzyma także ubezpieczenie na wypadek szkody.

Samochody wynajmować można także na doby i tygodnie. Można nimi jeździć po całej Polsce i pozostawiać w strefach znajdujących się na mapie aplikacji PANEK. Zachęcamy do śledzenia strony panekcs.pl i obserwacji profilu na Facebooku. Strefy widoczne są też w aplikacji dostępnej w sklepach GooglePlay i Appstore.

W razie pytań PANEK oddaje do dyspozycji infolinię, która pomaga w przejściu przez proces rejestracji: 690 20 20 20.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.