tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2020

Nadal obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Na terenie Nadleśnictwa Kobiór nadal obowiązuje wysoki, trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Do lasu można wchodzić, ale leśnicy apelują o ostrożność.

- Od początku roku odnotowujemy niedobór wody. Na dziś wilgotność ściółki leśnej na naszym terenie wynosi 10-11%, natomiast wilgotność powietrza około 50 % - co świadczy już o poważnej sytuacji. Trzeba mieć na uwadze, że zawsze przez nieuwagę może dojść do zaprószenia ognia. Jesteśmy bardzo wyczuleni na takie okoliczności, dlatego stale monitorujemy tereny leśne z wież obserwacyjnych oraz przez terenową służbę leśną - mówi Piotr Chrzęszczyk z Nadleśnictwa Kobiór.

Prognozy wskazują, że temperatura w dzień i w nocy będzie coraz wyższa, dlatego ryzyko pożaru może wzrastać. Na razie nie wprowadza się zakazu wstępu do lasu. Taką możliwość ma nadleśniczy w razie wystąpienia dużego zagrożenia pożarowego. Trudno przewidzieć, czy będzie taka konieczność. Jeżeli spadnie deszcz - zagrożenie pożarowe będzie mniejsze. Zaleca się korzystającym z lasu zachowanie szczególnej ostrożności.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.