tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2020

Pożar instalacji elektrycznej przy al. Piłsudskiego. Ewakuowano 83 osoby

W poniedziałek, 20 kwietnia po godzinie 20.00 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okien mieszkań w budynku wielorodzinnym przy al. Piłsudskiego 66. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz patrol policji.

Pożar instalacji elektrycznej w budynku przy al. Piłsudskiego - 20.04.2020 · fot. 112Tychy


Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pożarem objęta jest instalacja elektryczna w jednym z pionów budynku. Media (prąd, gaz) w klatce, w której doszło do pożaru, zostały odłączone. Na miejsce został zadysponowany dodatkowy zastęp JRG Tychy oraz pogotowie energetyczne, a także przedstawiciel administratora budynku. Kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o konieczności ewakuacji mieszkańców. Z budynku ewakuowano 83 osoby. Dodatkowo strażacy przy użyciu drabiny mechanicznej sprawdzili mieszkania, których nikt nie otwierał.

Spaleniu uległa instalacja elektryczna w całym jednym pionie. W trakcie działań na miejsce dojechał funkcjonariusz z ramienia kierownictwa KM PSP Tychy i przejął dowodzenie działaniami. Po godzinie 21.00 pożar został ugaszony. Klatka schodowa i mieszkania zostały oddymione i sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia. Na miejscu dyżurował również zespół ratownictwa medycznego WPR Katowice - stacja Tychy. Około godziny 21.40 podjęta została decyzja o możliwości włączenia zasilania w pionach gdzie nie doszło do pożaru i powrocie mieszkańców do swoich mieszkań.

Po godzinie 22.00 działania służb ratunkowych na miejscu zostały zakończone. Na czas działań ratowniczo - gaśniczych zabezpieczenie rejonu operacyjnego KM PSP Tychy pełnił zastęp OSP Bieruń Stary. Przyczyny i okoliczności pożaru zostaną ustalone przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Niestety po raz kolejny strażacy mieli ogromny problem z podjazdem pod budynek - na drogach pożarowych pomimo wielu akcji profilaktycznych zaparkowane były pojazdy mieszkańców.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.