tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020

[ZDJĘCIA] Pożar pustostanu przy ul. Hutniczej

W niedzielę, 19 kwietnia około godziny 10.15 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Hutniczej. Na miejsce zgłoszenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz patrol policji.

Pożar pustostanu przy ul. Hutniczej - 19.04.2020 · fot. 112Tychy


Na pochwałę zasługuje osoba postronna, która jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych weszła do budynku celem sprawdzenia czy nikogo w nim nie ma. Poinformowała ona o tym przybyłych na miejsce policjantów referatu patrolowo - interwencyjnego KMP Tychy. Mundurowi także weszli do budynku celem sprawdzenia czy nie ma w nim osób poszkodowanych. Niestety udało im się tylko sprawdzić parter budynku, ponieważ piętro było już ogarnięte ogniem.

Po dotarciu na miejsce strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego weszli do budynku podając prąd wody w natarciu. Kierujący działaniem ratowniczym drogą radiową poprosił dyżurnego SK KM PSP Tychy o zadysponowanie na miejsce drabiny mechanicznej. Dodatkowo do zabezpieczenia miejsca działań przybył patrol tyskiej straży miejskiej. Ruch na ulicy Hutniczej na czas działań został całkowicie wstrzymany. Po przybyciu na miejsce drabiny mechanicznej strażacy przy użyciu bosaka rozpoczęli rozbiórkę poszycia dachu oraz podali dodatkowo prąd wody na palącą się konstrukcję dachu.

Pożar pustostanu przy ul. Hutniczej - 19.04.2020
Pożar pustostanu przy ul. Hutniczej - 19.04.2020 · fot. 112Tychy


Po opanowaniu sytuacji strażacy rozpoczęli dokładne przeszukanie budynku. Otrzymali oni wraz z policjantami informację, że w budynku mogły przebywać osoby bezdomne. Na szczęście nikogo w środku nie znaleziono.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez osoby bezdomne (które uciekły z budynku) lub podpalenie. Około godziny 13.00 działania na miejscu zostały zakończone.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.