tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 20 kwietnia 2020

[FOTO] Zamknięto chodnik przy "szkieletorze"

W poniedziałek o godz. 12.00, 20-metrowy odcinek chodnika przy al. Jana Pawła II, w bezpośrednim sąsiedztwie tzw. „szkieletora” został zamknięty. Wyłączony z ruchu został także chodnik znajdujący się za tym obiektem.

Z powodu pogarszającego się stanu technicznego "szkieletora" zamknięto część chodnika - 20.04.2020 · fot. tychy.info


W tym czasie, piesi będą musieli korzystać ze środkowego pasa parkingu znajdującego się przy al. Jana Pawła II. Specjalnie dla nich zostaną wyznaczone bezpieczne przejścia. Decyzję o zamknięciu chodnika podjął Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, ze względu na pogarszający się stan techniczny prywatnego obiektu, tzw. szkieletora.

Miasto od wielu lat stara się doprowadzić do rozbiórki zardzewiałej konstrukcji. Sprawa jednak jest skomplikowana ze względu na fakt, że konstrukcja należy do prywatnego właściciela. Znacząco ogranicza to możliwości działania urzędu. Obecnie, wyłącznie dzięki przyjętym w 2017 roku zapisom planu miejscowego, miasto podejmuje działania żeby przejąć tę część nieruchomości, która ingeruje w ulicę Jana Pawła II.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.